imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Pět způsobů, jak zkopírovat cestu k souboru na Macu


Nezáleží na tom, zda jste začátečník nebo pokročilý uživatel, každý den se můžete učit nové věci. Pojďte se spolu s námi podívat na pět způsobů, jak nejlépe zkopírovat cestu k souboru.

Práci na Macu milujeme z mnoha důvodů, jsou tu ale některé prvky, které je skutečně složité najít. Snadno se k nim dostanou pouze zkušenější uživatelé. Stejně tomu je v případě cest k souborům, naštěstí je několik velice rychlých způsobů, jak problém vyřešit.

1. Otevřete okno s informacemi

Jedním z nejlogičtějších řešení je otevřít okno s informacemi. Stačí na soubor kliknout pravým tlačítkem, následně zvolit „Get Info“. Zde naleznete veškeré důležité informace o souboru, mezi nimi je i cesta k souboru.

2. Terminálová kouzla

Nejjednodušším způsobem je přetáhnout dokument přímo do okna terminálu, následně jen stačí cestu k souboru zkopírovat.

3. Jděte do příslušné složky

Skrze klávesovou zkratku Shift + Command + G můžete spustit možnost „Go to Folder“. Jestliže přetahujete dokument z jiného okna Finderu, můžete zde cestu zkopírovat také.

4. Hot key

Nejraději máme ty uživatele, kteří si v prakticky všech případech poradí klávesovými zkratkami, díky nim lze rychle provádět řadu operací. Jestliže na soubor kliknete pravým tlačítkem a budete držet klávesu ‚Option‘, objeví se ‚Copy “…..” as Pathname ‘. Díky tomu si ušetříte čas.

5. Automator

Ať už jste zvolili kteroukoliv z metod výše, jedna věc je prakticky vždy jasná – v Automatoru naleznete lepší řešení. Díky skvělému programu můžete spravovat řadu věcí. Otevřete program, vytvořte nový dokument, zvolte možnost „Services“ a následně zvolte příkaz „Copy to Clipboard“. Pro „Service recieves selected“ zvolte „files or folders“ ve „Finderu“. Jestliže je vše hotovo, uložte. Od teď stačí kliknou pravým tlačítkem na soubor a příkaz se automaticky objeví.

Věříme, že jde o pět nejrychlejších způsobů, jak zkopírovat cestu k souboru. Seznam ale rozhodně není kompletní. Co nejraději používáte vy?

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.