imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

phil chiller

Phil Schiller: „Nechceme být první, ale nejlepší.“


Phil Schiller mluvil před pár dny v jednom rozhovoru o Face ID. Následoval rozhovor pro The Telegraph, kde si na něj připravili několik záludných otázek, ani jedné se ovšem nezalekl a na všechny patřičně odpověděl.

Rozhovor začal klasicky. Senior vice prezident pro globální marketing začal shrnutím roku:

Byl to pro nás úplně nový druh roku. Je to něco, co jsme plánovali dlouhou dobu. Chtěli jsme vytvořit telefon nové generace, jako to děláme každý rok. Tímto telefonem byl iPhone 8.

iphone 8

Poté vysvětlil, proč je iPhone X novější než nejnovější model:

Zároveň jsme chtěli vytvořit něco, co je ještě agresivnější, něco, co se ještě více liší od klasického iPhonu, a tím je iPhone X. Je to něco, co jsme nikdy před tím nenabízeli, funguje to ale velmi dobře.

iphone x

Poté došlo na poněkud obtížnější otázky. Novinář se ho například zeptal, proč Apple prodává pět různých modelů (SE, 6s, 7, 8 a X), že je prý takto paleta poněkud přeplněná. Schiller s ním nesouhlasil, protože podle něj různé modely uspokojí různé potřeby. Nicméně aktualizaci modelu SE nepotvrdil, na druhou stranu ani nevyvrátil.

Další otázka se týkala HomePodu a jeho zpoždění. Schillerova odpověď v podstatě říká, že „nechceme být první, ale nejlepší“:

Trh chytrých hudebních reproduktorů je naprostou novinkou. Některé společnosti zaplavují trh věcmi, i když si o nich myslí, že nebudou zezačátku úspěšné. Nám na kvalitě našich produktů záleží strašně moc, a pokud tedy není nějaký připravený, tak není připravený.

homepod

Nakonec došlo i na nejzapeklitější otázku ze všech. Čím to, že mají poslední systémy Applu více chyb než dříve? Například „root“ zranitelnost macOS, kvůli které se mohl do systému dostat úplně každý, nebo iOS „i“ bug s tím spojený.

Schiller odpověděl následovně:

Měli jsme špatný týden. Udála se spousta věcí, to je vše. Tým chystá audit systémů a pečlivě projde veškeré procesy a sebeanalýzu a udělá všechno proto, aby se to už nikdy neopakovalo.

phil chiller

To znamená, že si je Apple problémů a špatného dopadu na společnost vědom. Pravděpodobně tedy prověří schvalovací procesy a sjednotí je. To je dobrá zpráva a Apple se snaží dát opět vše do pořádku.

Zdroj: 9to5mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.