imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Phil Schiller se polil vědrem ledové vody


Phil Schiller zveřejnil na svém Twitteru serii obrázků z písečné plaže, kde se polil vědrem studené vody. Starý dobrý Phil se samozřejmě nezbláznil, zúčastnil se dobročinné akce s názvem Ice Bucket Challenge.

Cílem této bláznivě znějící akce je posbírat příspěvky pro ALS Association. To je americká nadace, zaměřující se na boj proti amyotrofické laterární skléroze (ALS). Jedná se o chorobu napadající buňky centrální nervové soustavy, která ovládá svalovou soustavu. Příčina tohoto ochrnutí není známá, existují však dědičné předpoklady. Nejčastěji jsou postihnutí muži ve středním věku. Pro chorobu zatím neexistuje léčba, úmrtnost je stoprocetní.

Výzvu Ice Bucket Challenge vymyslel bývalý hráč baseballu Pete Frates. Ten většinu své kariéry odehrál v dresu Boston College. Je čistá náhoda, že Phil Schiller studoval také na této univerzitě. Podstata Ice Bucket Challenge spočívá v polití vyzvané osoby vědrem ledové vody. Následuje pak vyzvání dalších “obětí” celé akce. Ty mají dvacetčtyři hodin na to úkol splnit. Pokud tak neučiní, jejich povinnost je přispět na konto asociace ALS. Přispět může samozřejmě každý. Polévání vody je akce, jenž má za úkol pouze zvyšování povědomý o problému choroby.

Od spuštění Ice Bucket Challenge se podařilo nasbírat 1,35 milionů dolaru, což je obrovký nárůst oproti loňských 22 tisícům. Phil vyzval další tři lidi: Kim, Tima a Chrise. Kdo je Kim přesně nevíme (je možné, že jeho manželka). Tim je Tim Cook a Chris je Chris O`Donnell, herec hrající například v seriálu NCIS. Phil Schiller zveřejnil tweet okolo páté ráno našeho času, takže se vyplatí sledovat Twitter Tima Cooka následující půlden.

Ice Bucket Challange se zúčastnilo už více čelních představitelů velkých technologických firem. V posledních dnech se polévala Satya Nedella (Microsoft) nebo Mark Zuckenberg (Facebook). Ten vyzval Billa Gatese.

Zdroj: 9to5Mac . Fotografie:  Seattle Times / Baytec KONTAJNERY .

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.