imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

PhotoBulk – editujte své fotky po hromadách


Skvělá aplikace pro ty, kdo pravidelně upravují fotografie a chtějí svůj proces o něco zrychlit.

Je jen málo lidí, kteří mají v oblibě monotónní a repetitivní úkoly. Mezi takové úkoly patří třeba pravidelné nahrávání fotek na web, případně jejich ořezávání na správnou velikost a komprese.

Na iMagazinu do článků přidáváme fotky v konkrétní velikosti a s konkrétním poměrem stran. To znamená, že prakticky všechny obrázky musíme více či méně upravit, než je hodíme online.

Jde otravnou práci, kdy musíme všechny obrázky upravit na poměr 16:9, následně je exportovat ve formátu vhodném pro weby a v odpovídající velikosti. Šlo o něco dost nepříjemného, dokud jsme neobjevili PhotoBulk.

Aplikace dělá monotónní části práce automaticky, během několika sekund zvládnete řadu úkolů. Můžete do fotek přidávat vodoznaky, oříznout je na konkrétní velikost, komprimovat, konvertovat, upravovat metadata nebo je přejmenovat.

Pochopitelně zde funguje systém drag&drop, pro úpravu tak stačí kýžené fotky přetáhnout, nastavit jejich hodnoty a počkat na to, až aplikace hotové fotky vyexportuje do předem dané složky. Můžete dokonce vytvářet různé profily a ukládat své nastavení zvlášť, abyste si svou práci ještě o něco zjednodušili.

Jde o skvělou aplikaci, která vám pomůže s editací fotek a ušetří trochu nervů.

Stahujte aplikaci PhotoBulk z Mac App Store (249 Kč)
Aplikace PhotoBulk je ke stažení zdarma pro předplatitele služby Setapp

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.