imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Photoshop se dočkal nových AI funkcí


Funkce, jež byly vytvořeny pro mobilní zařízení, se nově dočkaly implementace do profesionálního editoru fotek od Adobe. Photoshop přidal nové nástroje výběru, které v naprosté většině případů fungují perfektně.

Tentokrát jde o nástroj jménem Select Subject. Pomáhá vám vybrat hlavní objekt na obrázku, následně jej odliší od pozadí. Umožňuje to Adobe Sensei, umělá inteligence vyvíjená v Cornell University, kterou většinu času využívají pro mobilní zařízení.

Software hloubkově zanalyzuje importovaný obrázek a odstartuje proces, který do současnosti zvládali jen pokročilí uživatelé Photoshopu. Mluvíme tu u retušování, rozmazávání a dalších základních akcích. Adobe skutečně klade důraz na to, aby byly funkce dostupné pro všechny mobilní uživatele za pomoci jednoho kliknutí.

Vývoj se dostal do takové fáze, že může být funkce implementována i do nejnovější verze „velkého“ Photoshopu. I když funguje jako kouzlo, nečekejme alespoň zpočátku zcela bezchybnou práci. Pěkně ale zvládne pomoci nástrojům pro výběr, což dosud bylo možné jen při posunutí barev a kontrastu.

Jasně nám tento příklad ukazuje, že postupy dříve dostupné pouze profesionálům, se v omezené míře mohou objevit i v možnostech běžného uživatele. Průměrný uživatel se dnes tak dobře s technologiemi sžil, že pokročilejší funkce zvládnou využít i začínající umělci.

Vedle nové funkce zvládne Photoshop CC 19.1 i další věci, jako třeba optimalizovat obrazovku pro extrémně vysoká rozlišení, případně zlepšit využití funkcí Dial, Selection a Masking tool pod systémy Microsoftu.

Zdroj: Engadget

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.