imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Po pouhých dvou dnech běží iOS 12 již na 10 % zařízení


V září vychází nová zařízení. Na pravidelný program Applu jsme si již zvykli. Kromě nových chytrých telefonů vychází také nová verze iOS. To stejné platí také letošní rok.

Finální verze iOS 12 je dostupná od pondělí 17. září a přináší spoustu nových funkcí, lepší výkon a opravuje nějaké chyby. Systému se daří velmi dobře a za necelých 48 hodin běží již na 10 % zařízení. První ohlasy jsou pozitivní, i když iOS 11 dosáhl stejného čísla za pouhý jeden den.

A rok před tím se iOS 10 dostal za 24 hodin dokonce na 14,45 % zařízení. Pokud jsou uživatelé nyní s aktualizacemi obezřetnější, Apple může být i tak spokojen.

Kromě nových funkcí se Apple v iOS 12 zaměřil také na stabilitu a spolehlivost – k radosti značné řady uživatelů. Nový systém přináší citelná vylepšení v rychlosti a výkonu.

Nesmíme zapomenout také na to, že aktualizace se netýká pouze nových modelů, ale i těch starších. Pokud se podíváte na iPhone 6 Plus, otevírání aplikací je rychlejší o 40 %, klávesnice se zobrazuje rychleji o 50 % a otevření fotoaparátu je rychlejší dokonce o 70 %.

iOS 12 dlouhodobě testujeme v kanceláři na zařízeních od iPhonu 6 Plus po iPhone X. Systém nám dělá radost již od první beta verze, zejména pak na starších zařízeních. Největší zrychlení pozorujeme právě u 4 roky starého iPhonu 6.

Nový systém je dostupný ale také pro iPhone 5s a iPad mini 2. Nebojte se systém vyzkoušet a podělte se s námi o vaše zkušenosti!

Zdroj: Macrumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.