imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Podepisujte PDF dokumenty elektronicky na iPhonu a Macu


Když obdržíte v PDF dokument, který musíte podepsat, nepotřebujete tiskárnu, pero a skener jako za starých časů. Dokumenty teď můžete podepisovat přímo na iPhonu v aplikaci Pošta nebo na počítači Mac s aplikací Náhled. Ušetříte tak spoustu času a papíru.

Ať už se jedná o novou nájemní smlouvu, fakturu nebo povolení k vyzvednutí balíku na poště, neustále po nás někdo chce podpisy. V roce 2019 je však považováno za téměř nemorální se s tímto úkolem vypořádat tradičně, tedy soubor vytisknout, podepsat, naskenovat a odeslat zpět. Stará metoda plýtvá vaším časem i papírem. Naštěstí existuje mnohem rychlejší a jednodušší způsob.

Podepisujte dokumenty PDF v aplikaci Pošta v iOS

Nástroj Markup nabízí, kromě mnoha možností popisování a kreslení, také možnost elektronického podpisu PDF. To znamená, že své smlouvy můžete podepsat rovnou v aplikaci Pošta, jakmile je obdržíte, jednoduše v iPhonu nebo iPadu.

Jak to funguje:

 • Otevřete e-mail s připojeným PDF a dokument stáhněte.
 • Otevřete soubor PDF tak, že na něj klepnete.
 • Klepněte na ikonu Markup v pravém horním rohu (vypadá jako symbol fixu).
 • Tím se otevře rozhraní Markup se všemi nástroji pro kreslení a anotaci.
 • Klepněte na tlačítko „+“ v pravém dolním rohu.
 • Vyberte možnost Podpis.

Zobrazí se prázdný panel, do kterého se můžete prstem podepsat. Pokud nejste s výsledkem spokojeni, klepněte na tlačítko Vymazat v pravém horním rohu a zkuste to znovu. Jakmile bude podpis přijatelný, klepnutím na Hotovo se vrátíte do dokumentu. Zde můžete přetáhnout podpis na požadované místo a upravit jeho velikost potažením jednoho z rohů. Je možné chcete i změnit jeho barvu klepnutím na paletu v dolním panelu nástrojů.

Po dokončení klepněte v levém horním rohu na Hotovo. Zvolte, zda má být podepsaný dokument odeslán jako nová zpráva nebo jako odpověď nebo chcete-li změny zrušit. Nový podpis bude přidán do nástroje Markup a zobrazí se, když budete příště chtít dokument PDF podepsat elektronicky.

Tip: Když PDF podepíše na iPadu pomocí Apple Pencil, bude výsledek přesnější než pomocí prstu na obrazovce iPhonu.

Podpis dokumentů PDF v Náhledu na Macu

Pokud chcete rychle podepsat PDF na svém Macu, můžete tak učinit v aplikaci Náhled. Ta nabízí díky Markupu stejnou možnost podepisovat dokumenty jako iOS, ale je zde další, velmi výhodná funkce. S její pomocí vytvoříte svůj elektronický podpis tak, že se podepíšete na bílý papír a podpis vyfotíte fotoaparátem Macu.

Podívejme se, jak to udělat:

 • Otevřete v Náhledu soubor PDF, který chcete podepsat.
 • Klikněte na ikonu Markup v pravém horním rohu.
 • Klikněte na Vytvořit podpis> Fotoaparát.
 • Podepište se na bílý list papíru a podržte jej tak, aby byl viditelný pro fotoaparát Macu.
 • Náhled vytvořít virtuální podpis.
 • Klepnutím na tlačítko Hotovo podpis uložíte.

Chcete-li přidat podpis do dokumentu PDF, klepněte na něj. Nový podpis lze, stejně jako normální obrázek, přesunout nebo změnit jeho velikost. Přesuňte jej na požadované místo a dokument vyexportujte. Při příštím použití Náhledu k podpisu dokumentů zjistíte, že váš podpis je uložen pro další použití.

Jak raději vyřizujete papíry? Elektronicky nebo postaru?

 

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.