imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

iphone x

Podívejte se na makety chystaných iPhonů na videu


Blog Mac Otakara je známý pro své důvěryhodné informace o asijských dodavatelích Applu. Pojďte se podívat na video vyobrazující skutečnou velikost letos chystaných iPhonů.

Japonský blog si je velmi jistý přesnými rozměry druhé generace iPhonu X a tak vydal video, na kterém prezentuje pomocí 3D maket velikost nadcházejících telefonů. Do vydání zbývají pouhé tři měsíce a dodavatelé Applu tak zajisté ví, co přesně očekávat.

Samozřejmě ne všechny zdroje mohou mít pravdu, pokud si ovšem vzpomenete na loňské jaro, výrobci obalů vypustili do světa dvojitý fotoaparát a unikátní design iPhonu X. V posledních měsících se snad ve všech zdrojích objevilo, že Apple letos představí tři nové iPhony, přičemž budou mít všechny tři stejný design jako iPhone X.

Nová verze iPhonu X obdrží všechny vychytávky té aktuální. Podle Mac Otakara pracují dodavatelé s rozměry 143,65 x 72,03 x 7,69 mm, to je o 1,1 mm širší než aktuální model. Blog nicméně dodává, že velikost nemusí sedět úplně přesně, jelikož obaly pasují pouze na makety, které jsou právě o 1,1 mm širší.

iphone x

Zajímavější jsou ovšem dva větší modely. Nejpravděpodobněji se jeví levnější model s LCD displejem místo OLED a model s velikostí displeje 6,4-6,5”.

To se může na první pohled zdát jako nesmírně obří telefon, nesmíme ovšem zapomínat na bezrámečkový design, díky kterému je šasi ve skutečnosti menší než modely iPhonu 8. Podle Mac Otakara budou rozměry největšího modelu 157,53 x 77,44 x 7,85 mm. Pro srovnání, aktuální modely Plus dosahují rozměrů 158,4 x 158,4 x 7,5 mm.

iphone x

Radost tedy mohou mít fanouškové velkých telefonů, těšit se totiž mohou těšit na menší telefon, ale s větším displejem. Nadcházející modely na tom budou podobně jako iPhone X. 6,4palcový iPhone bude oproti modelů Plus o něco málo tlustší. Rozměry levnějšího modelu by měly být 150,91 x 75,72 x 8,47 mm. Ze strany Applu by se tak jednalo o zajímavý pokus, jelikož využitá plocha nesedí s klasickými modely o velikosti 4,7- 5,5”.

Skutečná velikost bude zřejmě někde uprostřed. OLED modely by neměly být oproti LCD nijak levné. Je tedy možné, že velká část uživatelů sáhne raději po iPhonu se stejnými funkcemi, ale s levnější technologií displeje.

Zdroj: Mac Otakara

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.