imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Podle Wozniaka by Apple dnes jeho ani Jobse nezaměstnal


Steve Wozniak v rozhovoru pro The Australian Financial Review říká, že kdyby jemu a Stevu Jobsovi bylo opět 20 let, nenašli by ani on, ani Jobs v roce 2015 ve společnosti, kterou společně vytvořili, žádné zaměstnání.

Když se dívám na zkušenosti a vzdělání vyžadující na získání práce v Apple, myslím, že dnes bych práci v Apple už nedostal.

Důvodem je právě to, že přísné podmínky při náboru do Apple (stejně jako u gigantů Microsoft či Google) by nikdy nedovolili zaměstnat někoho s dvěma nedokončenými vysokými školami jako u něj, či někoho natolik podivínského, jako Jobse.

steve-jobs-Steve-wozniak

Co to znamená? Na jedné straně jistotu, že v Apple na produktech pracují ti nejlepší z nejlepších z pohledu především studijních výsledků. Na straně druhé to však znamená, že společnost může přicházet o osoby s naprosto vyjímečným pohledem na svět, které by mohly přispět svou troškou k myšlence, která změní svět. Apple nabírá špičkové odborníky a techniky, vizionář však nemá možnost projít vstupním sítem přijímacích pohovorů.

Většinou musíte dbát na design produktu a jeho software, přičemž se musíte ujistit, že bude fajn pro miliony a miliony lidí.

Woz dále zmiňuje, že Apple i nadále dělá dobré produkty, avšak spousta z nich pochází z menších společností, které Apple odkoupil. Podle něj dalším velkým krokem budou poskytovatelé online služeb, jako jsou Uber či Airbnb.

Jedinou otázkou tedy zůstává: dokázal by se další Steve Jobs v dnešní době prosadit? Spíše ne. Neměl by to být důvod přepracovat systém najímání lidí v Silicon Valley?

Zdroj: Cult of Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!