imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Poprvé od roku 2014 by mohly být iPhony zase o něco tenčí


V posledních letech nám iPhony trochu nabíraly na tloušťce. Nová technologie displejů by situaci mohla změnit.

Je obvyklou mýlkou, když si někdo myslí, že se iPhony v průběhu let ztenčují. Kdyby se přeci stále neztenčovaly, vešly by se do nich větší baterky.

Pravdou ale je, že se od roku 2014 soustavně na tloušťce přidává. Nyní jsme ve stavu, kdy je iPhone XR jen o milimetr tenčí než iPhone 4S. Naštěstí má nejlepší baterku v historii.

Zde jsou konkrétní velikosti:

  • iPhone 6 a iPhone 6 Plus: 6,9 mm a 7,1 mm
  • iPhone 6s a iPhone 6s Plus: 7,1 mm a 7,3 mm
  • iPhone 7 a iPhone 7 Plus: 7,1 mm a 7,3 mm
  • iPhone 8 a iPhone 8 Plus: 7,3 mm a 7,5 mm
  • iPhone X: 7,7 mm
  • iPhone XS a iPhone XS Max: 7,7 mm
  • iPhone XR: 8,3 mm

Podle korejských ETNews se tendence brzy otočí. Hlavním důvodem má být nová technologie Samsungu jménem Y-OCTA, která se přímo váže na OLED displeje. Integruje tím totiž přímo do displeje dotykovou plochu, jež má obvykle vlastní vrstvu. Když pak vezmeme v potaz fakt, že Apple v nadcházejících letech může odebírat panely právě od Samsungu, je pravděpodobné že si tenčí (a zároveň i levnější) variantu zvolí také.

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.