imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Jak posílat fotky skrz iMessage


I když se to může zdát neuvěřitelné, v iOS 12 není úplně jasné, jak přímo v aplikaci připojit fotku ke konverzaci. Funkce nechybí, jen se někde schovala. Ukážeme vám tedy, kde.

V současné podobě se iOS 12 zdá velice stabilní, funguje v pořádku, navíc se bavíme teprve o první vydané veřejné betě.

NICMÉNĚ…

Vývojář, kterého napadlo schovat dobře známý postup pro připojování fotek ke konverzacím, by si zasloužil deset let natvrdo. Do teď stačilo vedle textového boxu kliknout na ikonku fotoaparátu, následně vyskočilo jednoduché menu, kde jste zvolili buď stávající fotku, nebo vytvořili novou.

Někomu se však tento postup nelíbil a bohužel se vývojáři rozhodli přesunout možnost na zcela nelogické místo (upřímně jsme mysleli, že funkcí úplně odebrali, ale v 9to5Mac naštěstí způsob objevili).

Abychom dále nezdržovali, tak pro přidání fotky do konverzace pod iOS 12 musíte udělat následující:

  • Klikněte na ikonku App Storu (!) vedle boxu pro text (ne na ikonku fotoaparátu jako dřív…).
  • Následně klikněte na ikonku fotek (v základu jde o ikonku nejvíce vlevo).
  • Poté se otevře klasická nabídka, kde zvolíte již vytvořenou fotku, případně novou uděláte.

To je vše, nejde o nic zas tak strašného. Každopádně rozhodnutí opravdu nechápeme. Asi nám vývojáři chtěli trochu okořenit používání nejoblíbenější aplikace pro iOS…

Zdroj: 9to5Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.