imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

macbook pro

Poslední modernizace MacBooků Pro je nejbrutálnější za posledních 7 let


Apple slíbil 70% navýšení výkonu. Ve skutečnosti je to 80 % a my jsme jenom rádi! MacBooky nebyly o tak moc výkonnější od modernizace z roku 2011.

Apple před pár dny nečekaně představil novou verzi MacBooků Pro.

Design sice zůstal stejný, ovšem výkon povyrostl do nebeských výšin. Nové modely totiž přichází s 8. generací procesorů Intel Coffee Lake, které přináší pro 13” a 15” verze dvě jáíra navíc. Ze 2 jader se tak dostaneme na 4 a ze 4 na 6, což v Geekbench 4 představuje nárůst výkonu o 80 %.

macbook pro

Výsledky zveřejnil samotný John Poole, zakladatel testu Geekbench. Podle něj je důležité se zaměřovat na vícejádrový výkon, jednojádrový vyrostl „pouze“ o 12-15 %. Nejlépe vypadá výkon vrcholné specifikace (Intel Core i9, 6 jader, 2,9 GHz, s Turbo Boost až 4,8 GHz). Ta získala 22 439 bodů, což je o 44,3 % více než loňský nejlepší výsledek s Intel Core i7, 4 jádra, 3,1 GHz, s Turbo Boost až 4,1 GHz.

Ještě zběsilejší čísla přináší 13” model. Jednojádrový výkon by měl povyrůst o 3-11 %, ten vícejádrový je ovšem úplně jinde. Nový nejlepší model (Intel Core i7, 4 jádra, 2,7 GHz, s Turbo Boost až 4,5 GHz) získal v Geekbenchi 17 557 bodů, tedy o 83,3 % více než nejlepší model roku 2017 (Intel Core i7, 2 jádra, 3,5 GHz, s Turbo Boost až 4,0 GHz).

macbook pro graf

Letošní vrcholní 13” model tak může směle konkurovat loňskému 15” modelu. Pro Apple se jedná o vynikající úspěch. Něco takového jsme neviděli od roku 2011, kdy byl představen první 15” MacBook Pro se 4 jádry. Tomu říkáme modernizace!

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.