imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

apple wikileaks

Poslední zpráva WikiLeaks se týká i Applu


Na dobře známé stránce odtajňující vládní data WikiLeaks bylo zveřejněno tisíce stran dokumentů CIA. Ty hovoří o tom, jakým způsobem zpravodajská služba prolamuje zabezpečení chytrých telefonů, včetně iPhonů.

Za oceánem se opět řeší skandál odposlouchávání. Ačkoliv nikoho už snad po Snowdenovi moc nepřekvapí, že CIA pravidelně napichuje telefony občanů USA. Pravost velkého množství dokumentů ještě nebyla ověřena, můžete si být ale jistí, že metody a zařízení v nich vypsané jsou v repertoáru CIA již nějakou dobu.

Podle dokumentů vedla agentura speciální jednotku pro kybernetické zpravodajství, jejíž úkolem bylo hledat tzv. zero-day chyby u iOS zařízení. Zero-day znamená vyhledávání bezpečnostních chyb, které ještě nejsou známé, zveřejněné nebo nejsou opravené. Těchto chyb bylo posléze využíváno k zisku potřebných dat.

apple wikileaks

Pro Apple jde o velice nepříjemnou situaci, protože se neustále snaží svým uživatelům dokázat bezchybné zabezpečení svých produktů. Na reakci k této novince jsme nemuseli čekat dlouho. V jejich tiskovém prohlášení stojí, že většina bezpečnostních chyb byla opravena v poslední iOS aktualizaci. Co přesně „většina“ znamená, není jisté, na nalezení a opravení těchto chyb ovšem byla pravděpodobně vyslána hromada programátorů.

Apple je hluboce zavázán zabezpečit soukromí našich zákazníků. Technologie zabudovaná do dnešních iPhonů představuje to nejlepší dostupné zabezpečení dat a neustále pracujeme na tom, aby tomu tak zůstalo.

Naše produkty a software jsou navrženy tak, aby se jim dostávalo rychlých bezpečnostních aktualizací a téměř 80 procent uživatelů běží na nejnovější verzi našeho operačního systému. I když naše původní analýza naznačuje, že spousta problémů uvedených v uniknutých informacích již byla v posledním iOS opravena, nadále se budeme pečlivě soustředit na vyhledávání jakýchkoliv slabin.

Vždy naše zákazníky nabádáme k tomu, aby si stáhli nejnovější verzi iOS a zajistili tak, že mají všechny nejaktuálnější bezpečnostní aktualizace.

– píše Apple v tiskovém prohlášení.

apple wikileaks

Věříme, že o důležitosti aktualizací iOS nemusíme nikoho přesvědčovat. Ačkoliv může být občas otravné, že nás do toho nutí, zřejmě k tomu mají pádný důvod.

Pokud se chcete na zveřejněné dokumenty podívat sami, naleznete je pod tímto odkazem.

Zdroj: 5to9mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.