imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Jak používat psaní rukou na Apple Watch


Od watchOS 3 můžete na svých Apple Watch používat funkci Rukopis, jež převede vaše psaní rukou do hodinek. Podívejme se na to, jak funkci aktivovat.

Každý, kdo již nějakou dobu žije v symbióze s Apple Watch nebo jinými chytrými hodinkami, pravděpodobně ví, co podobná zařízení dovedou. Máme mnoho důvodů, proč chytré hodinky zvládnou zlepšit a zjednodušit život každého z nás, nezávisle na věku či pohlaví. Psaní zpráv však nepatří mezi hlavní výsady.

Jasně, můžete pomocí jednoho kliknutí použít rychlou předem vytvořenou odpověď, ale i když chcete napsat klasickou zprávu, je tu před vytažením iPhonu ještě několik možností. První z nich je diktování, což je skvělá funkce, jelikož Apple Watch rozeznají celou řadu jazyků. Navíc lze takto diktovat třeba ze sprchy. Telefon si do sprchy nevezmeme, ale když se objeví nějaká urgentní záležitost, můžeme rychle a snadno reagovat.

Druhou možností je potom psaní rukou pomocí Rukopisu. Na oficiálních stránkách naleznete kompletní seznam jazyků, které Rukopis podporuje. Jestliže však mezi nimi chybí kýžený jazyk (ano, čeština tu bohužel není), lze si pomoci nastavením:

  1. Jděte do menu hodinek.
  2. Klikněte na ikonku zpráv.
  3. Otevřete konverzaci.
  4. Když uvidíte tlačítko Rukopisu, stiskněte silně obrazovku.
  5. Následně klepněte na ikonku planetky.
  6. Vyberte ze seznamu svůj jazyk.

Když tu ani teď češtinu (případně jiný jazyk) nenajdete, přidejte jej do klávesnice na iPhonu. Stačí pro to jít do Nastavení > Obecné > Klávesnice > Klávesnice > Přidat novou klávesnici. Poté už Rukopis použije úplně kdokoliv. Pomocí funkce lze psát písmeno za písmenem, jedinou nevýhodou je fakt, že nelze používat diakritiku či psát speciální znaky.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.