imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Používejte Ovládací centrum ke skenování QR kódů


iOS 11 představil funkci, díky níž můžete číst QR kódy bez nutnosti softwaru třetí strany. Stačí k tomu nativní aplikace fotoaparátu. iOS 12 tuto možnost dále rozšiřuje, pro čtení QR kódů nyní bude možné využít i Ovládacího centra, pokud kameru zrovna použít nejde nebo nechcete.

QR kódy se pomocí Ovládacího centra čtou následovně:

  • Otevřete Nastavení.
  • Zvolte Ovládací centrum a Upravit ovládací prvky.
  • Následně klikněte na zelenou ikonku „+“ u možnosti pro skenování QR kódů.

Použití aplikace:

  1. Vyvolejte Ovládací centrum přejetím od spodní hrany displeje.
  2. Klikněte na ikonku pro skenování QR kódu.
  3. Namiřte kameru tak, aby na ní byl kód vidět.
  4. Jakmile zařízení QR kód rozpozná, okamžitě vám vyskočí notifikace, jež vás následně přesměruje na odkaz či vám ukáže obsah.

Tip navíc: U zařízení s funkcí 3D Touch můžete pevněji stisknout ikonku fotoaparátu a možnost pro skenování QR kódů se ukáže hned.

Není to složité, že?

Zdroj: iDownloadBlog

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!