imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Povedené zálohování


Zálohování není nikdy dost a pro základní potřeby postačí i systémová Time Machine. Jde to ale i jinak. Pokud však chcete zálohovat mezi různými místy, zkuste použít zajímavou aplikaci Déjà Vu.

1. Mějte vše pod kontrolou

Aplikace Déjà Vu (propagandaprod.com) je sympatickým a nenápadným doplňkem vašeho počítače – instaluje se mezi ostatní ovládací panely přímo do Předvoleb systému, kde nabízí velmi přehledné rozhraní. Déjà Vu dokáže zálohovat váš počítač v pravidelných intervalech: denním, týdenním i měsíčním a mimo to také v manuálně nastavený čas. A v těchto obdobích umí zálohovat cokoli kamkoli – ať již jde o složku nebo celý pevný disk.

01

Ukážeme si to na příklad z praxe, kdy máte ke svému Macu připojeno více externích disků a současně máte v síti také síťové úložiště. To může být reprezentované prostřednictvím samostatného NASu, nebo disky sdílenými z jiného počítače. Snadno si tak můžete nastavit, aby se každý den provedly zálohy důležitých dokumentů z externích disků do síťového úložiště, jednou týdně soubory ostatních uživatelů z jejich počítačů na váš pevný disk a aby se třeba jednou týdně provedla automaticky startovací kopie vnitřního disku na disk externí.

2. Jednoduchá instalace

Aplikace je placená a bude vás stát 29 dolarů za jeden počítač. Před koupí si ji však můžete vyzkoušet ve formě časově omezené zkušební verze. Díky tomu snadno poznáte, zda se vám investice do ní vyplatí.

02

Po stažení instalačního balíku najdete uvnitř instalátory hned pro tři různé verze operačního systému macOS – zvolte si tedy tu, která odpovídá vašemu operačnímu systému. Instalace probíhá pomocí klasického instalátoru. Po jejím dokončení najdete aplikaci mezi ostatními panely v Předvolbách systému.

3. Co, kdy a kam

Možnosti nastavení jsou přehledně uspořádány v tabulce. Vždy zde vidíte kdy (When), co (What) a kam (Where) se mají soubory zálohovat. Ve výchozím nastavení zde nic nastaveno nebylo, tudíž musíte nový záznam vložit. Klepněte myší na tlačítko + (Plus) v pravém spodním rohu okna. Na příslušném řádku pak z rozbalovacích políček zvolte příslušné parametry. V položce kdy máte k dispozici zálohy manuální, denní, týdenní nebo měsíční.

03
4. Bohaté možnosti nastavení

Pokud v hlavním okně klepnete na tlačítko Options (Možnosti), získáte přístup k rozšířeným možnostem, které najdete na záložkách General (Obecné), Auto-Connect (Automatické připojení), Schedules (Plánování) a Notification (Upozornění).

04
iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.