imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Poznáváme OS X: zkroťte neposlušný Dock


Dock ve spodní části obrazovky je velmi výraznou součástí operačního systému Mac OS X. Jenže ne vždy se Dock chová správně – a nezřídka je na vině uživatel.

Velmi častým problémem je takzvaný miniaturní Dock. Co to je? Znám mnoho uživatelů, kteří mají v Docku vložené odkazy na adresáře a používají je pro vhazování souborů. A znám také mnoho těch, kteří se zkrátka netrefili (především na touchpadu je podobné nadělení dílem okamžiku) a v důsledku toho přesunuly tři stovky fotografií místo do adresáře Documents (Dokumenty) přímo do Docku. A Dock se třemi stovkami vložených souborů je opravdu, ale opravdu velmi maličký.

Jak tento problém vyřešit? Buďto postupně všechny dokumenty vytaháte ven z Docku, nebo to uděláte rychle jako profík.

Nejsnazším způsobem, jak se vrátit k normálnímu Docku, je vymazat soubor s předvolbami pro Dock z vašeho adresáře Home -> Library -> Preferences (Domov -> Knihovna -> Preferences). Tento soubor se nazývá com.apple.dock.plist, a můžete ho jednoduše přetáhnout do Koše. Pak se jen znova odhlaste a přihlaste a hotovo – Dock je zase ve výchozím stavu.

Screenshot 2015-08-31 08.42.55

Tento postup si zapamatujte, protože jeho prostřednictvím vždy vyresetujete Dock do stavu, v jakém byl po prvním zapnutím počítače. Pokud tedy kdykoli přestane Dock správně reagovat, smazáním tohoto souboru jej vždy zkrotíte.

A závěrem jeden krátký tip jako bonus: pokud si po nastavení svého Docku dle vlastních představ tento soubor zazálohujete, můžete jej namísto mazání v případě problémů nakopírovat na místo souboru poškozeného.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!