imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Pozor! Brzy možná dorazí nová generace nejošklivějšího Apple produktu


V iOS se objevila ikona nové Smart Battery Case. Existuje ovšem naděje, že nebude tak škaredá jako její předchůdce.

Co se týče estetického hodnocení produktů Applu, většinou se s nimi pojí slova jako hezký, krásný, elegantní a další synonyma. Většinou. Každý ovšem dělá chyby, a tak i u Applu existují výjimky. Nekorunovaný král korunovačních klenotů, třešnička na dortu těchto designových chyb je bez pochyb – prosíme rodiče, aby nyní zakryli svým dětem oči – toto:

Smart Battery Case je dokonalým příkladem „funkčnost je důležitější než vzhled“. Dovolte mi použít argumenty typu „matka, co chce provdat svou ošklivou dceru“: bavíme se o v podstatě dobrém produktu, který dělá, co má, a je dosti užitečný, akorát je ten chudáček škaredý.

No nevadí, o to úplně nejde, k tomuto tématu jsme se vyjádřili již před lety. Otázkou je, zda budeme muset začít opět brát naše prášky na srdce, nebo nás Jony Ive zachrání. Je totiž téměř jisté, že další generace Smart Battery Case dorazí již brzy…

Začátkem prosince se začala rojit první vodítka naznačující příchod, nyní ovšem jeden z uživatelů Redditu objevil v iOS 12.1.2 novou ikonu, když se snažil aplikovat aktuální generaci Smart Battery Case na iPhone XS (fotografii vám ukazovat nebudu, vážně jde o zdraví, věřte mi). Mezi widgety zobrazujícími úroveň baterie se zjevila ikona Smart Battery Case s novým designem.

Samozřejmě se z toho hned nedají dělat všelijaké závěry, design by se ovšem mohl lišit. Můžeme si být ale jistí, že druhá generace dříve nebo později dorazí.

Držíme ti palce Jony, všechny…

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.