imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Přechod Maců na ARM by mohl začít v roce 2020


Objevují se informace, že Intel přijde o svého největšího zákazníka, který firmě pravidelně přináší 5 % veškerých příjmů.

Gurman včera potvrdil, že Apple pracuje na univerzálních aplikacích, které umožní fungování jak na iOS, tak macOS. Většina analytiků proto říká, že vše naznačuje zásadní změnu:

přechod z procesorů od Intelu na čipy ARM.

Mobilní zařízení od Applu (iPhony a iPady) fungují na vlastním procesoru, který využívá architektury ARM. Něco podobného by se mohlo objevit v i Macích. O přechodu už se mluví relativně dlouho, Axios vše nyní opět vytáhnul. Podle jejich informací se Intel začal připravovat na odchod největšího zákazníka – Apple zastupoval 5 % všech příjmů společnosti, odchod se chystá na 2020.

Je otázkou, jestli se Apple k přechodu skutečně odhodlá. Dávalo by to velký smysl, americká firma by ztratila závislost na Intelu a na rychlosti jejich vývoje. Navíc by Apple mohl opět ještě lépe propojit software s hardwarem, jak je tomu u čipů série A.

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.