imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Představení nových iPadů a mnohem víc – Apple Keynote


Zatímco v Čechách vypuklo šílenství a lidé se rvou v předobjednávkovém systému o nové iPhone 6 a 6 Plus, Apple vynáší napovrch další ze svých produktů pro pro rok 2014. Jako vždy, skvěle načasování vzhledem k blížícím se Vánocům.

Jelikož minulý keynote vzbudil tolik pozornosti, že to řadu fanoušků strhlo na několik dalších týdnů dopředu, spousta uživatelů zapomněla, jak rychle se můžou těšit na další novinky od společnosti Apple. Ve čtvrtek 16.10. uvedl Tim Cook nové iPady, iMac a OS X.

Unknown-4

Rekapitulace

Celý večer začal rekapitulací posledního dění okolo bubliny, jakou Apple vytvořil představením nových telefonů a chytrých hodinek. Nová generace iPhonů je opět rychlejší, dokonalejší a hlavně nejprodávanější v historii. Apple Pay se může pochlubit spoluprácí s 500 bankami a Apple Watch SDK bude dostupné už za necelý měsíc.

Craig Federighi s potěšením oznámil, že nový iOS s pořadovým číslem 8 už využívá 48% uživatelů. U starší verze iOS 7 je to pak 46%. To je skvělý výsledek, když si uvědomíte, jak na tom je konkurence v podobě Androidu, kde nejnovější systém může používat jen několik málo procent uživatelů. Zbytek se většinou jen smíří s několika lety starou verzí.

OS X Yosemite

UnknownUž od začátku celého galavečeru byli uživatelé Mac počítačů natěšeni na novou aktualizaci OS X. Letos byla představena tradičně pod názvem dalšího z národních parků – Yosemite. Ta s sebou přináší krom jiného vylepšení aplikací. Safari je až sedminásobně rychlejší při práci s JavaScriptem (chování webové stránky) a může ušetřit 2 hodiny z baterie vašeho MacBooku. Kromě prohlížení webu bylo zapracováno i na poště. Mail je nyní perfektně propojen s vaším iCloudem a velikost přílohy je tak omezena na neskutečných 5GB. Při odeslání se soubor nahraje na váš účet, odkud ho může příjemce stáhnout. Celkovou revizí prošly aplikace Zprávy, iTunes, iWork a iCloud Drive. Na něj si nyní můžete nahrát jakýkoli soubor a zařadit si jej do libovolné složky. Program navíc skvěle funguje i na konkurenčních Windows. To se může hodit, pokud používáte oba systémy zároveň a dlouho jste hledali nativní aplikaci, která by přenos souborů zvládla bez zbytečného nahrávání na uložiště třetí strany.

iPad Air 2

Ačkoli už dlouho před oficiálním zveřejněním uniklo několik dokumentů o chystaném iPadu Air 2, celý svět se těšil na jeho představení v plné kráse s popsáním všech vlastností a inovací, který tato hračka přináší. M8 koprocesor, 43Mpx panorama, rychlejší Wi-Fi a LTE, Touch ID. To jsou jen některé z vylepšení, s jakými druhá verze oblíbeného tabletu přichází. Oproti starší verzi je o neskutečných 18% tenčí a nanavíc si nyní můžete vybrat ze tří barev – klasická stříbrná, zlatá a vesmírně šedá.

Unknown-3

Nový iPad mini a iMac 5k

Za zmínku určitě stojí i uvedení menší verze iPadů, tentokrát s označením iPad mini 3. Ten se konečně dočka Touch ID, z čehož je jasně vidět, kam Apple míří a že je tato technologie teprve na začátku velkého rozšíření napříč všemi zařízeními.

Velkou evolucí prošel nový iMac s diplejem 27 palců. Ten bude mít neuvěřitelné rozlišení 5 210 x 2 880 s označením 5k. Co se týká vnitřností samotného počítače, o výkon se postará jádro Intel i5 3,5 GHz nebo vyšší verze se 4 GHz, o brilantní zobrazení grafická karta Radeon R9, data uložíte na 1TB Fusion Drive. Cena bude začínat na 2 499 dolarech, což není tak moc v porovnání se 4k televizemi.

Letošní keynote je u konce a my už se těšíme, až všechny modely vyzkoušíme a nabídneme vám podrobné recenze.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!