imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Přehrávání YouTube videa na iPadu ve fullscreenu


Všimli jste si někdy, že když na svém iPadu pustíte YouTube video v Safari, nemůžete se přepnout do fullscreenu? Navíc chybí i další funkce, jako třeba PIP. Máme pro vás řešení!

Jestliže koukáte na videa na svém iPhonu či Macu, kliknutí na ikonku pro přepnutí na celou obrazovku funguje bez problému. Pokud ale to samé uděláte na iPadu, video se maximalizuje pouze podle prohlížeče, zbytek zůstane vidět. Navíc YouTube v Safari nepoužívá klasický přehrávač, chybí tak třeba funkce PIP. Tuto zbytečnou nedokonalost však můžeme vymazat pomocí jednoduchého triku.

V nastavení YouTube odpověď nehledejte. Místo toho pro vás mají řešení Bookmarklets. Jestliže jste o nich dosud neslyšeli, tak jde vlastně o malou webovou aplikaci běžící jen díky jednomu příkazu v JavaScriptu. Pokud používáte Safari i na Macu a zařízení přitom synchronizujete, Bookmarklets se vám zobrazí v obou prohlížečích.

Přidání Bookmarklets do Safari

Proces je skutečně jednoduchý. Abyste takový Bookmarklet vytvořili, musíte udělat následující – vytvořit záložku z kýžené stránky a následně smazat popis, který se k ní vytvoří. Poté do volného prostoru vložíte skript, jenž se bude chovat jako Bookmarklet.

Pro otevření YouTube ve fullscreenu musíte udělat následující:

  1. Otevřete Safari a jděte na stránku.
  2. Klikněte na šipku v dolní části a uložte záložku stránky.
  3. Zkopírujte následující skript: javascript:document.querySelector(“video”).webkitEnterFullScreen ();
  4. Klikněte na ikonku záložky a najděte tu, kterou jste pro tento účel vytvořili.
  5. Vložte skript, přejmenujte a uložte.

Je ideální konkrétní záložku uložit do zvláštní složky nebo od Oblíbených, abyste ji vždy měli po ruce.

Stejným trikem můžete dosáhnout již zmíněné funkce PIP. Stačí použít výše popsanou metodu, jen vložíte tento příkaz: javascript:document.querySelector(“video”).webkitSetPresentationMode(“picture-in-picture”); Perfektní je, že vše funguje i na desktopu. Tímto způsobem si můžete užívat standardního přehrávače YouTube i tam, kde normálně není.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!