imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Přemýšleli jste někdy o tom, z čeho je vyrobený iPhone? – video


Je vyrobený z iPhonů! Abychom byli přesnější, Apple chce dosáhnout toho, aby se každoročně vyhozené miliony iPhonů nedostávaly na skládky, ale zpátky k němu do továrny. Americká firma z nich pak může vyrobit nové iPhony. Skrze své animované video firma představuje své enviromentální povědomí.

Každý ví, že je Apple jednou z firem, která již dlouhá léta myslí dopředu a své kroky dělá i s ohledem na životní prostředí. To neříkáme jen tak, společnost má velice striktní pravidla, jak naši budoucnost nejlépe chránit. Dodržování těchto pravidel očekávají i od svých dodavatelů, například v případě Corningu, výrobce Gorilla Glass, který od Applu nedávno dostal 200 milionů dolarů.

01_apple_wanting_to_create_completely_green_phones

Na začátku zelené kampaně mluvila vice prezidentka Applu pro Životní prostředí, sociální iniciativy a politiky o tom, jak bude soběstačný Apple Park. Rovněž zmínila i to, jak Apple do budoucna plánuje uzavřený cyklus svých zařízení, což by bylo skvělé. Pochopitelně tímto způsobem již několik součástek vzniká, ale kompletní vytvoření telefonu do posledního šroubku právě z recyklovaných materiálů, to je skutečně zelená myšlenka.

Ve videu můžeme vidět robota Liama, který rozebírá iPhony a jednotlivé části rozděluje tak, aby je bylo možné co nejjednodušší cestou opět využít. Již dříve se Apple o této možnosti zmiňoval, ale zástupci prozradili, že ještě není jasné, jak tuto bláznivou myšlenku přesně provádět, ale že na tom pracují. Apple se každým dnem svému cíli přibližuje a až svůj slib splní, nakonec se zasadí o alespoň trochu lepší svět.

Zní to bláznivě, ale pracujeme na tom. Blížíme se k uzavřenému kruhu dodavatelského řetězce. Jednou bychom rádi tvořili naše produkty pouze z recyklovaných materiálů, a to včetně těch z našich starých zařízení. […] Ve skutečnosti teď děláme něco, co obvykle ne. Oznamujeme totiž náš cíl dříve, než přesně víme, jakou cestou jej dosáhneme. Jsme proto trochu nervózní, na druhou stranu si však myslíme, že je to velice důležité, protože jde o cestu, kterou by se podle nás měly technologie ubírat.

Zatímco Liam tvrdě pracuje na starých iPhonech a jejich převážení z místa na místo, zaměstnanci Applu v pozadí komentují video. Cílem je ukázat, co za kouzla se v továrnách Applu odehrává. Pokud by se Applu podařilo vytvořit 100% zelený telefon, bylo by to skutečně magické. Nebylo by ani špatné, pokud by se konkurence snažila předhánět i v tomto ohledu, nejen třeba v síle procesoru či rozlišení displeje.

02_apple_wanting_to_create_completely_green_phones

Lisa Jacksonová: Liam rozebere celý iPhone na části.

Sarah Chandlerová: Tímto procesem skončíte s perfektně roztříděnými bednami součástek. A ve vymyšlení, co s nimi provedeme, se přesně skrývá to kouzlo.

TJ Tyler: Zkusme je dát zpátky do našeho dodavatelského řetězce a doslova opět využít materiály, které jsme sami vygenerovali.

Chandlerová: Chovat se k materiálu jako k úžasnému daru, kterým skutečně je, a posílat ho zpět cyklem dokola a dokola, abychom nemuseli ze země těžit další nové materiály – to je cílem. A je to skutečně vzrušující.

Zdroj: 9to5mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.