imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Přepněte své Apple Watch do černobílé


Skrývat obrazovku Apple Watch nemá žádný smysl, pokud tedy nechcete své oči chránit před smrští barev. Jestliže na iPhonu používáte barevné schéma Stupňů šedi, možná byste chtěli to samé nastavit i na chytrých hodinkách.

Nedávno jsme pro vás přinesli článek, v němž jsme popisovali, jak různé barvy přímo ovlivňují naše podvědomí. Velké části tohoto vlivu se zbavíme, jestliže displej iPhonu přepneme do černobílé. Od té doby se tématu věnujeme více, snažíme se přitom experimentovat s různými zařízeními, abychom redukovali množství času stráveného na našich mobilních telefonech.

Neutralizovat sílu barev můžete nejen na iPhonu, ale i na Apple Watch. Nejjednodušší cestou je vše nastavit v aplikaci Watch. Zde lze upravit vzhled hodinek, nastavit jednotlivé sportovní aktivity, vypnout automatické přehrávání audia a spoustu dalšího.

Když půjdete do Moje hodinky, najdete v sekci Obecné řadu důležitých nastavení pro své příslušenství. Lze tu i přepnout barvy displeje do černobílé, volbu Stupně šedi naleznete pod položkou Zpřístupnění, následně Zrak. Jakmile možnost přepnete, Apple Watch na vás začnou svítit pouze černobíle.

Nastavení přitom není užitečné jen pro ty, kteří chtějí co nejvíce eliminovat dopad barev na naše podvědomí, ušetříte tím i značnou část baterky. Stejně jako iPhone X mají totiž Apple Watch OLED displej.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.