imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Přeprodejní cena iPhonu X je extrémně vysoká


Podle informací společnosti B-Stock tu nikdy nebyl smartphone s tak vysokou cenou na trhu s použitými telefony. Telefon zde má totiž po roce od uvedení hodnotu téměř 85 % své původní ceny.

Zařízení od Applu jsou známá tím, že si v porovnání s konkurencí dlouho drží vysokou hodnotu na bazarovém trhu. Možnost telefon přeprodat za vysokou cenu byla vždy jedním z důvodů k ospravedlnění vyšší pořizovací ceny. Při pravidelné obměně telefonu jste tak měli stejný rozdíl, jako kdybyste koupili levnější zařízení, ale s nemožností následného prodeje za slušnou cenu.

Jestliže by byl poměr mezi původní nákupní cenou a cenou na bazarovém trhu hlavním měřítkem Applu, iPhone X by byl zařízením s velkým Z.

Alespoň to tvrdí šetření B-Stock. Podle jejich informací neexistuje žádné zařízení s ročním cyklem, které by po dvanácti měsících drželo tak vysoké procento původní ceny. Mluví konkrétně o iPhonech X, jež jsou na americkém trhu s použitými telefony přeprodávány za 85 % originální ceny. Dokonce i firmy, které telefony nakupují ve větším množství, platí 75 % ceny.

Důvodem těchto výsledků je bezpochyby neobvykle vysoká poptávka. Vypadá to, že nejnovější vlajková loď Applu je extrémně populární, takže ti, kdo chtějí ušetřit pár dolarů, raději sáhnou po iPhonu X z druhé ruky, místo aby sáhli po novém telefonu, ale staršího modelu.

Zdroj: 9to5Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.