imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

speak screen

Převeďte jakýkoliv dokument na audioknihu


Díky nativní funkci iOS si můžete jakýkoliv text poslechnout mluveným slovem. Pojďme se podívat, jak na to.

Apple se vždy snaží zpřístupnit technologie co možná největšímu počtu lidí. V nastavení iPhonu tak naleznete v menu Accessibility funkce, které dokáží zjednodušit používání telefonu osobám s poruchou sluchu, nebo zraku. Jednou z takových možností je Speak Screen.

speak screen

Po aktivování funkce si v menu Speech zvolte hlas asistenta. V iBooks si zvolte požadovanou knihu a stažením dvěma prsty spusťte Speak Screen. V otevřeném okně si můžete zvolit rychlost předčítání a posouvat se v textu zpět a dopředu. Funkce přitom nefunguje pouze v iBooks, ale v jakékoliv aplikaci.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.