imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Přichází 230 nových emoji, včetně bílého srdce


Ačkoliv jde o velké číslo, většina z nich až tak úplně nových není, naroste zejména počet různých variací. Podívejte se na všechny nové emoji na jednom obrázku.

Unicode Consortium schválilo seznam nových emoji pro tento rok. Do systému přibyde 230 nových možností, z toho 175 bude reprezentovat lidi a těla. V našem článku z listopadu jsme přišli na jednu velkou mezeru v systému. Emoji vyobrazující páry stejného pohlaví byly dostupné pouze v jedné barvě kůže. To se ale změní a nově půjde volit barvu a pohlaví párů z až 71 různých variací.

Rychlé připomenutí:

Unicode Consortium je nezisková organizace stojící za standardem všech dostupných charakterů na internetu. Pomáhá je sjednocovat po celém světě. Výkonná rada organizace sestává zejména z obřích technologických společností. Nový orangutan, tající kostka ledu nebo bionická ruka nejsou nutně nápadem Applu nebo Googlu, ale jde o komunitní rozhodnutí. Jakákoliv společnost si může tyto ikony vyobrazovat podle svého.

Dalším významným tématem jsou emoji handicapovaných lidí. Nyní budou jinak vypadat elektrické a klasické invalidní vozíčky a dostupné v mužské a ženské verzi. Dostupné budou také slabozraké osoby se slepeckou hůlkou a uši s naslouchátkem. A dostalo se také na tolik očekávané bílé srdce.

Zde jsou všechny nové variace:

A ještě než začnete, zde přidáváme video od Microsoftu z letošního Super Bowlu:

Hluboký nádech, láska je skvělá, milujte bližního svého! Dávejte na sebe pozor nejen z pohledu emoji, ale také pokud komunikujete pomocí GIFů.

via GIPHY

Zdroj: Emojipedia

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.