imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Přichází nástupce MacBooku Air a je BRUTÁLNÍ!


Apple konečně představil novou generaci MacBooku Air. Jde o zařízení, na které stálo za to čekat. Retina, Touch ID, USB-C. Všechny naše sny se naplnily.

Přichází konečně představení, které je skutečně vzrušující. Je tu opravdová bestie. Sami se podívejte!

Máme pro vás víc detailů. Nejdůležitější novinkou je příchod Retina displeje. Na 13,3“ tak budeme mít čtyři miliony pixelů. Je tu staré dobré stříbrné šasi. Nové zařízení je opravdu tenké, rámeček kolem displeje je pak o polovinu užší.

Přichází i stylový čip T2. Vedle řady bezpečnostních vlastností přináší i možnost Touch ID, což je skvělý detail. Příchod čtečky otisků prstů je osvěžující novinka.

Když se bavíme o konektorech, boj Applu za USB-C pokračuje. Dva plnohodnotné USB-C konektory a sluchátkový jack, to je vše. Od roku 2016 jsme měli dost času si na absenci dalších portů zvyknout, nejde tak o překvapení. Navíc jsou alespoň dva, ne jako u 12“ Retina MacBooku. (Co se vlastně stane s touto řadou?)

Třešničkou na dortu je přítomnost klávesnice s technologií Butterfly, podpory Hey Siri, většího trackpadu s podporou Force Touch, silnější a kvalitnější reproduktory a tři mikrofony.

O výkon se stará procesor Intel Core i5 osmé generace s až 16 GB RAM. SSD úložiště je dostupné až do velikosti 1,5 TB, pochopitelně ne za nejpřívětivější cenu. Výdrž baterie by se měla vyrovnat hodnotám předchozích modelů Air. Během prohlížení internetu Apple slibuje 12 hodin. Paráda!

Musíme rovněž zmínit fyzické parametry laptopu, jež se zase o něco zmenšily. MacBook váží méně (těsně pod jedno kilo), celkově je menší o 17 %. Šířka se zastavila na 15,6 mm a celé šasi je vytvořeno ze 100% recyklovaných materiálů. Jde o nejekologičtější Mac v historii, což je příjemná tečka.

V Americe vyjde základní model na 1200 dolarů, u nás se bude startovat na 35 990 Kč, což vypadá velice rozumně.

A nesmíme zapomenout na poslední detail – více dostupných barev. Vedle Space Gray a stříbrné bude možné koupit i zlatou verzi.

To je opravdu paráda!

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.