imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Přichází nový Gmail se skvělými funkcemi


Přibližně dva týdny po oznámení začíná testování nového webového rozhraní Gmailu. Možnosti jsou obrovské – důvěrný režim s možností mazat maily, odkládání či připomínání se.

Google nedávno oznámil, že se blíží zcela nový webový Gmail. Od dnešního dne jej mohou členové Early Adopter Programu začít zkoušet, čekají na ně novinky jak po stránce designu, tak po stránce funkcí.

Podle Jacoba Banka, hlavního produktového manažera Gmailu, je vedle tvorby nového vzhledu nutné zaměření i na aspekt uživatelské bezpečnosti a produktivního prostředí. V podstatě to vypadá, že chtějí potěšit všechny – byznysové uživatele, přičemž novinky neuškodí ani nám. Jen se podívejte níže

U zpráv zaslaných ve speciálním „confidential“ režimu můžete nastavit datum jejich zmizení či je ještě před přečtením úplně smazat. V těchto případech mail nepřijde uživateli přímo, ve zprávě dostane pouze speciální odkaz, jenž vede na konkrétní zprávu. Podle všeho můžete příjemci zabránit i v kopírování či přeposílání obsahu mailu.

Zejména poslední funkce je pro firmy zcela zásadní, díky ní se podaří do velké míry omezit vynášení obchodních tajemství z důvodu nedbalosti. Byznys je pořád byznys, ale něco pohodného by se občas nepochybně hodilo i normálním uživatelům. Funkce integrované správy práv patří k velkým novinkám.

Podle všeho se objeví i dvoufaktorové ověřování, což se nám zdá spíše jako otrava – představa, že musíme denně potvrzovat 10-30 zaslaných mailů, je pro nás daleko od něčeho příjemného. A to rozhodně nezasíláme nějak zásadní množství zpráv (takoví uživatelé si nový systém užijí ještě víc). Pro teď se však funkcí ještě nedočkáme, dvoufaktorové ověřování a výše zmíněná integrovaná správa práv dorazí až časem.

Nepochybně ale využijeme možnosti připomínání: „Už je čas reagovat!“

Pokud se nepleteme, fungovat vše bude následovně – jestliže někomu ve středu napíšeme mail, že bychom měli příští týden něco projednat, Gmail vás na to další týden upozorní. Jestliže někdo podobné připomenutí potřebuje, jsme to rozhodně my. Otázkou je, jak systém zvládne práci s češtinou (dost pravděpodobně bude množství funkcí trochu omezené, na druhou stranu jsme si u nás nikdy na přehlížení od Googlu stěžovat nemohli).

Podle oficiálních stránek Googlu musíte pro testování navštívit Nastavení a zvolit „Vyzkoušejte nový Gmail“, následně lze přepnout i zpět. Podívejte se, zda patříte do malé části z 1,4 miliardy uživatelů, kteří si novinky mohou vyzkoušet předem. Bavíme se tu nicméně o skutečně zajímavých inovacích a nemůžeme se dočkat, až se rozjedou naplno!

Zdroj: Google, Verge

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.