imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Přidejte různé časy do své lišty na Macu


Jestliže z nějakého důvodu chcete mít přehled o aktuálních časech ve městech v různých časových pásmech, máte na Macu několik možností. S pomocí widgetů můžete připevnit do nabídky Dnes nebo do své lišty.

I my častokrát zapomínáme, o kolik že je přesně časový posun, když naši přátelé nebo příbuzní žijí v zahraničí v jiném časovém pásmu. Naštěstí máme na Macu několik možností, jak sledovat aktuální čas v různých městech.

Nejlehčí způsob, jak to udělat, je připnutí Světového času do menu Dnes. Abyste toho dosáhli, klikněte v pravém horním rohu na tlačítko menu, které vytvoří nové okno. Zde ve spodní části klikněte na tlačítko Upravit přidejte požadovaný widget.

Mnohem radši však máme, když jsou hodiny pořád na očích. Proto jsme si z App Storu zakoupili aplikaci jménem MenubarClock, která vyjde na 29 Kč. Umožní vám přitom přidat až tři různé časové zóny s unikátním textem a datem.

Je to skutečně snadné, pokud máte někoho v zahraničí, tak i velice užitečné. My si přidali i Kalifornii, abychom vždy věděli, kolik hodin mají v Cupertinu.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.