imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Přijďte na největší výstavu historických Apple počítačů


Zámek Slavkov – Austerlitz uvede ve svých výstavních prostorách unikátní výstavu historických počítačů firmy Apple a ostatní produkty této firmy od roku 1983 po současnost.

Vernisáž výstavy se uskuteční ve čtvrtek 26. března od 16 hodin v Historickém sále slavkovského zámku při příležitosti slavnostního zahájení nové turistické sezony. Svoji sbírku představí Bedřich a Pavel Malečkovi ze Slavkova u Brna.

prispevek1_02

Světovou jedničkou mezi výrobci výpočetní techniky, do které se řadí nejen počítače, ale i přehrávače hudby, mobilní telefony a tablety, je bezesporu americká firma Apple. Firma Apple byla první, která “zavřela” počítač do malé skříňky, dala mu přívětivou podobu, první začala používat myš, vytvořila systém s intuitivním ovládáním, od začátku používala tzv. okna (windows), vymyslela počítač a obrazovku v jednom (iMac), vymyslela jednoduchý hudební přehrávač (iPod), přišla s revolučním telefonem (iPhone), zpopularizovala tablet (iPad), uvedla v praxi obchod s hudbou iTunes. Tato firma své výrobky nejvíce přiblížila lidem.

Počítače a ostatní produkty společnosti Apple od těch raných až po současné budete mít možnost spatřit v historických prostorách zámku od 26. března do 14. června.

Zámek Slavkov
Zámek Slavkov

Video:

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!