imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

V případě plného úložiště Macu stiskněte následující tlačítko


Jestliže máte paměť ve svém Macu úplně plnou, začne se chovat trochu zvláštně. Například nemůžete vysypat koš, což je dost zvláštní. Nebo ne?

Před několika dny si náš kolega všiml, že má úložiště na svém zařízení tak přeplněné, že se systém začal chovat divně. Když byl jeho prostor plný, nemohl vysypat koš, iCloud fungoval nestandardně a logicky nemohl ukládat rozpracované dokumenty. Jde o zapeklitou situaci, které si člověk vůbec nevšimne přicházet, protože SSD disky vůbec nezpomalují.

Co v takových případech udělat? Nemusíte se bát, pochopitelně je tu řešení. Nejlepším scénářem je prostě restart zařízení, což by mělo automaticky pomoci. V případě nutnosti sáhnout po Bezpečném režimu. Abyste ho spustili, stačí během restartu klikat na tlačítko Shift. Následně vysypte koš a smažte nepotřebné dokumenty. Po další restartu už Mac pojede jako obvykle.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.