imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Jak připojit AirPods k Apple TV?


Apple TV funguje se všemi zařízeními s podporou AirPlay zcela bezproblémově. Jaká je ale situace u AirPods?

AirPods se mohou pyšnit okamžitým připojením. Tato funkce je vystřelila mezi nejpopulárnější bezdrátová sluchátka, jde o nejpoptávanější model vůbec. Jestliže je používáte spolu s iPhonem, jistě si užíváte nádherné jednoduchosti – otevřete obal AirPods a sluchátka se k telefonu připojí během vteřiny. Jak je ale používat spolu s Apple TV?

Důležitá otázka. Další výrobci udělali třeba to, že dali do dálkového ovladače sluchátkový jack, kam se pak dala sluchátka připojit. AirPods jsou však zcela bezdrátová, navíc stejně v ovladači 3,5mm jack nenajdeme. Jelikož ale v tvOS nemáme klasické vyskakovací okno, musíme nejdřív obě zařízení spárovat.

Začneme tím, že zkontrolujeme verzi našeho systému. Mělo by jít o tvOS 11, zároveň bychom měli být připojeni na stejném icloudovém účtu, na němž jsme na našem telefonu. Otevřeme obal sluchátek a klikneme na tlačítko na zadní straně. Na Apple TV pak jdeme do Settings a najdeme Remote > Device > Bluetooth. Po spárování stačí vybrat svá sluchátka jako aktivní zařízení pro používání.

Abyste tak učinili, stiskněte tlačítko Play/Pause na svém ovladači, zatímco jste v hlavním menu. Ze seznamu vyberte AirPods. Ke sluchátkům se můžete připojovat i pomocí Siri. Jestliže je aktivované, stiskněte tlačítko Siri a řekněte do ovladače: „Connect to my AirPods.“ Je také zajímavé, že Siri ve sluchátcích zůstává neaktivní, ale je stále dostupná skrz dálkové ovládání. Dotykové funkce však zůstanou nevyužitelné.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.