imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

ios 11 wifi

Připojovat se na wifi s iOS 11 je skvělý zážitek


Systém iOS 11 se naučil pár triků, díky kterým může být připojování k neznámým wifi sítím radost. Ukážeme vám dva triky, díky kterým vám už nikdy neunikne žádná internetová novinka!

Představte si následující situaci: přestěhujete se do svého nového příbytku a potřebujete si zprovoznit internet. Nastavíte si tedy heslo a jako tradičně se ke své nové síti přípojíte přes svůj iPhone. Poté vytáhnete svůj Mac, ale stane se něco kouzelného. Vyskočí malé okýnko podobné tomu pro připojení AirPods k telefonu, které se vás ovšem ptá, zda chce sdílet wifi síť s daným laptopem. No to se podívejme. A takhle vypadá:

ios 11 wifi

Zmateně mačkáte „ano“, dvě sekundy se divíte a voila, váš Mac už je připojený k internetu. Pokud jste blíže nezkoumali seznam novinek u iOS 11, může vám tato funkce připadat jako naprostá novinka, vězte ale, že jde o naprostou bombu. Jen si představte, jak užitečná může být. Zajisté se vám už někdy stalo něco podobného.

  • „Hej Johny, máš heslo k wifině?“
  • „Jasně. Je to heslokokokleslosedesatdevet. Šedesát je číslem, ale devět normálně psaný, první ko velkym, a o v heslo je 0.“

Na kolikátý pokus myslíte, že byste uspěli? Spíše by to dopadlo tak, že byste hledali papír a tužku a po dlouhatánském procesu byste se konečně připojili. Nic z toho by samozřejmě až tak nevadilo, ovšem pouze do té doby, než by přišla druhá návštěva se stejným dotazem. Nehledě na to, že své drahocenné heslo prozradíte veřejnosti, což není úplně nejbezpečnější řešení, obzvláště při větších skupinkách, kde ani všechny neznáte. A nebudeme ani předpokládat, co by se mohlo dít, kdybyste to stejné heslo používali i pro internet banking…

ios 11 wifi

Jednoduše řečeno je tato funkce prostě skvělá. Jedinou věcí, kterou s ní stačí pro připojení udělat, je zmáčknou jméno wifi sítě a po vyskočení okýnka přidržet nepřipojený telefon u telefonu připojeného.

Tato funkce funguje dokonce i v případě, kdy váš iPhone sdílí wifi přes hotspot.

ios 11 wifi

A konečně druhý trik. Díky další chytré funkci v iOS 11 můžete snadno číst QR kódy přes nativní aplikaci Camera bez nutnosti instalovat aplikace třetích stran. Toho můžete využít ve svůj prospěch vygenerováním vašeho osobního QR kódu (například zde) pro připojení k vaší síti. Stačí ho pak kamkoliv nalepit a vaši přátelé se k ní budou moci snadno připojit bez jakéhokoliv problému. Výhodou je, že funguje na všech možných telefonech.

Zdroj: Cult of Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Nejčtenější za minulý měsíc

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.