imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

apple glass

Proč Apple najímá 3D UI framework inženýra?


Samozřejmě kvůli Apple Glass. Ačkoliv ještě není nic oficiální, pro takovou technologii zatím není žádné jiné pořádné využití. Kdo je tedy tím správným kandidátem?

Od té doby, co Gurman předpověděl příchod AR/VR brýlí Applu na blízkou budoucnost, počítáme s tím, že Apple na projektu nějakým způsobem pracuje. Práce byla potvrzena několika patenty a postupem času se začínají objevovat další a další náznaky pravdy. Například nabídka práce, jejíž název mluví sám za sebe.

apple glass

Apple hledá 3D UI framework inženýry!

Naše tvrzení potvrzuje také samotný popis pracovní nabídky.

UI framework Applu definuje vzhled a pocit z našich softwarů a produktů. Budete mít příležitost budovat software, který bude přímo ovlivňovat způsob interakce našich vývojářů a zákazníků s našimi produkty. Budete pracovat s nejpokročilejšími technologiemi Applu včetně rozšířené reality (AR) a virtuální reality (VR) podporované ARKitem a Metalem 2.

Budete spolupracovat s designéry lidského rozhraní a interními klienty pro definování a vytvoření spojení pro budoucí paradigma uživatelského prostředí a úplně nových interakčních modelů.

Stačí, abyste měli BS/MS/PhD v matematické informatice nebo obdobný titul nebo ekvivalentní pracovní zkušenosti. Neuškodí ani znalosti jazyků Swift, Xcode, Objective-C, C/C++ a UI frameworků jako Qt, CoreAnimation, WPF, UIKit, React a AppKit. Pokud se na tuto pozici hodíte, Technology Development Group (TDG) vás uvítá s otevřenou náručí.

apple glass

Co to všechno tedy doopravdy znamená? To si samozřejmě nemůžeme být úplně jistí. Je těžké si ale představit nějaké jiné AR/VR zařízení než Apple Glass. Projekt je s největší pravděpodobností v pohybu a v roce 2020 bychom se mohli dočkat vydání, přestože to není daleko a tento trh je stále velmi mladý.

Zdroj: 9to5Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!