imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

safari

Proč vyzkoušet nové Safari?


Existují lidé, kteří prohlížeč Applu bezmezně milují a nepoužívali by žádný jiný. Pak jsou tu tací, kteří ho používat nechtějí a využívají služeb nějakého jiného. Pokud jste i vy jedním z této skupiny uživatel, ukážeme vám 5 důvodů, proč byste měli dát prohlížeči Applu šanci.

Safari možná není nejoblíbenější prohlížeč na trhu a možná nenabízí ani největší počet funkcí. Nicméně ho vyvíjí samotný Apple a díky tomu si dokonale sedne se zařízeními společnosti. Je to v podstatě stejné jako s operačními systémy:

Kód Safari byl napsán za účelem sloužit uživatelům Applu.

Nikomu jinému, pouze jim a v maximální míře. Díky tomu je dokonale optimalizován, má všechny nové funkce a reaguje na všechny změny systému a hardwaru. Několik funkcí mu ale přeci jen chybí, a proto někteří uživatelé volí raději nějaké jiné prohlížeče.

safari

Nicméně Apple do macOS Mojave a iOS 12 řadu chybějících funkcí přidal. Níže tedy naleznete 5 důvodů, proč dát Safari šanci, i když používáte jinou alternativu.

Soukromí na prvním místě

Apple se tématem soukromí zabývá odjakživa a nyní posouvá celou záležitost ještě dále. Nová zabudovaná funkce Enhanced Tracking Prevention poskytuje webovým stránkám co možná nejmenší objem informací o vás. Stránky se tak nedozví, jaké pluginy máte nainstalované, jaký jazyk používáte atd. Před tím to ovšem neplatilo. Nyní tak bude pro stránky daleko obtížnější sledovat aktivitu uživatelů.

Safari navíc blokuje veškeré vzdálené trackování na stránkách. To znamená, že Facebook ani Twitter nebudou moci sledovat vaši aktivitu přes jejich pluginy na různých stránkách.

Rychlý jako blesk

Safari je díky výše zmíněné optimalizaci zřejmě nejrychlejší prohlížeč ze všech testovaných na zařízení Applu. A v iOS 12 bude ještě rychlejší.

safari

Favicony

Znáte ty malé ikony vedle názvu webových stránek? Z neznámého důvodu je až do této chvíle neumělo Safari zobrazovat. Může se to zdát jako zbytečnost, ale ikony mohou značně zjednodušovat identifikaci otevřených panelů. Nyní je tedy funkce dostupná i v Safari.

Pokročilejší Reader View

Reader View je super bonus. Aktivovat ho lze tapnutím na ikonu menu hned vedle adresního řádku. Funkce upraví text a obrázky stránky pro pohodlnější čtení. Nyní si funkce poradí také s grafy, popisky obrázků a dalšími komplikovanými prvky daleko lépe.

safari

Automatické vyplňování ověřovacích kódů

Během dvoufaktorové autentizace můžete obdržet ověřovací kód pomocí textové zprávy. Systém je od nové verze rozpozná a nabídne vám možnost kód automaticky vyplnit a ušetřit vám tak trochu energie. Funkce bude samozřejmě fungovat pouze v Safari a jde tak o důvod navíc, proč nativní prohlížeč Applu vyzkoušet.

Zdroj: Cult of Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.