imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Procesor A12 od Applu překonává veškerou konkurenci


Podle podrobných testů je procesor A12 nejen energeticky nenáročný, jde také o nejsilnější mobilní procesor vůbec. Tímto tempem se brzy dostaneme na úroveň nejvýkonnějších desktopových procesorů…

Když se bavíme o displejích, věříme DispleyMate, v případě kamer máme DxOMark a pro testování procesorů se spoléháme na AnandTech. Jde o laboratoře, jež nezávisle hodnotí komponenty do největších detailů.

Jakmile dorazila nová zařízení, výsledky se začaly objevovat. Nejdřív přispěchal DispleyMate s tím, že na trhu není lepší displej než ten na iPhonu XS a XS Max. Následně tu bylo chválení kamery od DxOMarku. No a teď přichází výsledky i od AnandTech a můžete se vsadit, že jde také o pozitivní zprávy.

Procesor A12 od Applu je jasnou jedničkou.

V porovnání s výsledky konkurenčních řešení jsou tu tak obrovské rozdíly, že se nemůžeme divit výsledným hodnotám, kde má řešení Applu dvakrát lepší čísla. Není tu žádný Snapdragon, Kirin nebo Exynos, který by se A12 mohl rovnat energetickou nenáročností nebo výkonem.

Rozdíl proti SoC (System on Chip) Androidu je obrovský. Řešení od Applu spotřebovává méně energie, zatímco má dvojnásobný výkon. „Nepřekvapilo by nás, pokud by při srovnání spotřeby narostl výkon procesorů od Applu na trojnásobek,“ stojí v testu AnandTech.

Jediný procesor, který snese nějaké srovnání s A12, je loňský A11 (i ten poráží veškerou současnou konkurenci). V testech SPECint2006 má A12 o 24 % lepší výsledky v samotné výpočetní síle a o 12 % lepší výsledky v energetické nenáročnosti. Jedinou výjimkou je použití paměti, tam teď A12 spotřebuje o něco víc.

Otázka teď tedy zní, zda můžeme mobilní procesory Applu srovnávat s těmi desktopovými. Podle AnandTech je linie stále menší.

Za enormním nárůstem výkonu je několik věcí. Na jednu stranu je A12 prvním mobilním čipem používajícím 7nm technologii. O ní jsme psali již dříve. Na druhou stranu nesmíme zapomínat na vývoj neuronových koprocesorů, přepracování systémové mezipaměti, nárůst počtu jader a paměťovou kompresi GPU.

Navíc vedle podobných testů výkonu můžeme potvrdit, že procesor A12 je skutečná bestie i v reálném používání.

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.