imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Procházejte rychleji nabídkou v Apple Watch


Vzhledem k velikosti je navigace na chytrých hodinkách náročnější než třeba u iPhonu či iPadu. Jestliže pak máte Apple Watch nově, ukážeme vám trik, jak procházet nabídkami hodinek rychleji.

Nemáme sice pořád prsty na našich Apple Watch, čas od času však nějakou aplikaci potřebujeme otevřít. I průměrně veliké ruce mají s klikáním na malé ikonky problémy, displej je totiž skutečně drobný. Ve skutečnosti však klikat na drobné puntíky nemusíte, stačí udělat následující.

Otevřete menu svých hodinek, následně pro přiblížení či oddálení použijte Digital Crown. Asi jste si všimli, že při otočení nahoru vás hodinky přivedou zpět na ciferník. Jestliže však točíte naopak, můžete kýženou aplikaci umístit do středu obrazovky, aby bylo vše jednoduší k otevření.

Už žádné překlikávání a následná zloba. Jde o nejjednodušší způsob, jak na Apple Watch otevřít aplikaci.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.