imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Procházejte snadno na Macu soubory Photoshopu


Když chcete na svém zařízení otevírat soubory různých formátů, může to být občas náročné. My vám ukážeme pár tipů, jak otevřít .psd soubory, aniž byste potřebovali Photoshop.

Photoshop je hlavním softwarem společnosti Adobe a stal se za roky existence standardem ve svém odvětví. Je jedno, jestli se bavíme o úkolech s komunikací, designem nebo editací jednoduchého PDF souboru, na Photoshop narazíte všude. Používají jej i tvůrci filmů, jde o jakýsi švýcarský nožík pro kreativce. Používání je nevyhnutelné.

Na druhou stranu je však běžné (a pravdivé), že menší firmy musí hledět na každou korunu, kterou za licence zaplatí. Ti, kteří se aktivně neúčastní tvůrčích procesů, většinou Photoshop nemají. Soubory .psd lze naštěstí prohlížet i bez Photoshopu. Ukážeme vám, jak na to:

Otevřít v náhledu

Jestliže pracujete na Macu, máte práci jednoduchou. Vše, co musíte udělat, je otevřít soubor v náhledu. O zobrazení se postará nativní aplikace macOS. Jestliže se vše nespustí samo, nejdříve otevřete Preview a .psd soubor najděte.

Nahrajte soubor do Google Drive

Nejde o sofistikovanou metodu, je však snadná. Na kterémkoliv operačním systému stačí .psd soubor nahrát na Google Drive, odkud se můžete na náhled podívat.

Použijte Art Master

Nejde o nejlepší aplikaci, ale je zdarma a funguje dostatečně. Můžete ji stahovat z App Storu, s .psd soubory se snadno popere. Navíc vám ukáže i řadu dalších zajímavých informací, jako jsou typy barev, hloubku, případně rozměry v pixelech. Zadarmo je to více než dobré.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.