imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

.projekt – Vše závisí na perspektivě


Rozhodli jsme se otestovat aplikaci, kterou Apple zvolil hrou dne na App Storu. Jde o skvělé protažení mozku při dlouhých chvílích.

Možná znáte indickou příhodu o slepých obyvatelích vesnice a slonovi. Pokud ne, příběh je následující: je vesnice, kde je každý člověk slepý. Někteří z nich pak v džungli potkávají slona a sáhnou si na něj. Po návratu do vesnice ostatním popisují, jaké zvíře potkali. Ten, kdo se dotkl jeho uší, říká: „Bylo tak obrovské a široké jako koberec.“ Druhý, který se dotkl jeho chobotu, říká: „Bylo dlouhé, tenké a bylo jako dutá trubka.“ Třetí, který se dotkl nohy slona, řekl: „Bylo obrovské, masivní a ve tvaru mohutného sloupu.“ Co z toho plyne? Každý realitu vidí trochu jinak, jelikož obrovskou roli hraje perspektiva.

Tvůrce hry .projekt se rozhodl klást právě na různé perspektivy důraz, a to skrz vizuální stránku. 3D logická hra je postavena na jednoduchých principech, řešení však pochopitelně snadné není. Máme tu konstrukční prostor pro z 5x5x5 krychlí, na stranách pak nalezneme dvě stěny, kde se zobrazuje tvar, který chceme vytvořit. Klíčem je, že objekt, který z kvádrů sestavíme, musí odpovídat oběma stínům. Ty nepřekvapivě vypadají dost odlišně.

Neuvěřitelnou hru .projekt má na starosti Kyrylo Kuzyk. Vzhledem k omezenému množství pracovní síly tu máme minimalistický design, rozhodně se po této stránce nebavíme o Shadowmaticu. Jestliže vám ale tato hra přirostla k srdci a chtěli byste vyzkoušet něco obdobného, právě .projekt by mohl být příjemným překvapením.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!