imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Průzkum dokazuje zbytečnost diskuzí na téma iOS vs. Android


Jedna nedávná studie zkoumala, z jakých důvodů uživatelé mění operační systémy. Přímé odpovědi jsme se sice nedočkali, za to přibylo několik zajímavých dat o tendencích zákazníků.

V rámci revoluce chytrých telefonů mi rukama prošly téměř všechny operační systémy jako iOS, Android, Windows Phone a Symbian. O tom posledním mladší generace možná ani neslyšely. Dnes jsou dvěma hlavními mobilními operačními systémy iOS a Android.

V USA proběhl průzkum, jehož cílem bylo zjistit, z jakého důvodu uživatelé mezi těmito dvěma systémy přechází. První zajímavostí je, že z 2500 účastníků průzkumu jich přešlo na jiný operační systém pouze 29 % a zbytek používá celý život pouze jeden.

Ti, kteří přešli z Androidu na iOS a naopak, udávají pro změnu prakticky ty stejné důvody: lepší uživatelské zkušenosti, lepší vlastnosti (fotoaparát a design) a také cena. To jsou hlavní důvody přechodu.

Apple samozřejmě nesplňuje lepší cenu, kvůli které přešlo ke konkurenci 29 % účastníků. 11 % přešlo kvůli lepším cenám z Androidu na iOS.

Jen pár uživatel pak zajímaly věci jako více aplikací, lepší podpora a častější a rychlejší aktualizace. Celých 33 % účastníků přecházelo výhradně kvůli ceně a na značku ani platformu nehleděli. Značka pak zajímala 26 % účastníků a mezi hlavními favority patřily Samsung a Apple.

Průzkum PCMag.

Operační systém byl hlavním důvodem pro přechod pouze u 19 % účastníků. Podle mě je to ovlivněno tím, že mezi systémy žádný výrazný rozdíl není, čímž se dále potvrzuje zbytečnost debat kolem iOS a Androidu.

Zajímavé je, že 54 % lidí nezajímá vydání nových modelů. 34 % si kupuje nové zařízení až po vypršení smlouvy a 17 % teprve pokud se jim rozbije displej aktuálního telefonu. Co přesně to znamená? Trh chytrých telefonů začíná být zřejmě poněkud nudný a výrobci vytváří produkty s čím dál větší životností.

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.