imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Průzkum dokazuje zbytečnost diskuzí na téma iOS vs. Android


Jedna nedávná studie zkoumala, z jakých důvodů uživatelé mění operační systémy. Přímé odpovědi jsme se sice nedočkali, za to přibylo několik zajímavých dat o tendencích zákazníků.

V rámci revoluce chytrých telefonů mi rukama prošly téměř všechny operační systémy jako iOS, Android, Windows Phone a Symbian. O tom posledním mladší generace možná ani neslyšely. Dnes jsou dvěma hlavními mobilními operačními systémy iOS a Android.

V USA proběhl průzkum, jehož cílem bylo zjistit, z jakého důvodu uživatelé mezi těmito dvěma systémy přechází. První zajímavostí je, že z 2500 účastníků průzkumu jich přešlo na jiný operační systém pouze 29 % a zbytek používá celý život pouze jeden.

Ti, kteří přešli z Androidu na iOS a naopak, udávají pro změnu prakticky ty stejné důvody: lepší uživatelské zkušenosti, lepší vlastnosti (fotoaparát a design) a také cena. To jsou hlavní důvody přechodu.

Apple samozřejmě nesplňuje lepší cenu, kvůli které přešlo ke konkurenci 29 % účastníků. 11 % přešlo kvůli lepším cenám z Androidu na iOS.

Jen pár uživatel pak zajímaly věci jako více aplikací, lepší podpora a častější a rychlejší aktualizace. Celých 33 % účastníků přecházelo výhradně kvůli ceně a na značku ani platformu nehleděli. Značka pak zajímala 26 % účastníků a mezi hlavními favority patřily Samsung a Apple.

Průzkum PCMag.

Operační systém byl hlavním důvodem pro přechod pouze u 19 % účastníků. Podle mě je to ovlivněno tím, že mezi systémy žádný výrazný rozdíl není, čímž se dále potvrzuje zbytečnost debat kolem iOS a Androidu.

Zajímavé je, že 54 % lidí nezajímá vydání nových modelů. 34 % si kupuje nové zařízení až po vypršení smlouvy a 17 % teprve pokud se jim rozbije displej aktuálního telefonu. Co přesně to znamená? Trh chytrých telefonů začíná být zřejmě poněkud nudný a výrobci vytváří produkty s čím dál větší životností.

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!