imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

První film natočený na iPhone XS Max


WIRED najali režiséra, aby natočil film pouze na iPhone XS Max bez jakýchkoliv dodatečných efektů. Výsledek vypadá takto…

Pojem film může být poněkud přehnaný výraz, jelikož se jedná spíše o kraťas. Stojí za ním režisér Jon M. Chu, který má na svědomí například filmy G.I. Joe 2: Odveta, Let’s Dance 2 nebo Podfukáře 2.

O zmíněném kraťasu se moc rozepisovat nebudeme. Trvá 2 minuty, tudíž se na něj můžete v klidu podívat sami. Důležitější je fakt, že Chu zachytil veškeré záběry ve 4K bez umělého světla a pomocného natáčecího zařízení. Nepoužil ani dodatečný stabilizátor obrazu a po celé natáčení držel telefon ve své ruce. Na video se můžete podívat níže:

Chu je s výsledkem více než spokojený, zejména se zabudovanou stabilizací a odladěním barev. Bez jakéhokoliv váhání přejde ze svého iPhonu X na iPhone XS Max. Prý mu velmi dobře padne do ruky a ani si neuvědomuje, že se jedná o zařízení větší velikosti.

Ve videu vystupuje tanečník Luigi Rosado.

Zdroj: WIRED

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.