imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

První kroky s novým iPhonem


Jestliže jste pod stromečkem našli iPhone nebo iPad, máme tu článek přímo pro vás. Na co byste si měli dávat pozor, pokud jste novým uživatelem iPhonu, co nainstalovat na vaše nové zařízení, jak přenést data z Androidu do iOS a jaké jsou nové funkce u iPhonu 8 a iPhonu X.

Jakmile jste poprvé otevřeli krabičku a nový přístroj spustili, narazili jste na aktivaci telefonu. Nejděsivější je však bezesporu přechod z jednoho systému do druhého, Apple ale pochopitelně rád s tímto přesunem pomáhá. V podstatě můžete přenést veškerá data kromě aplikací. Stačí jen následovat náš návod.

Jako nový uživatel iPhonu budete potřebovat Apple ID. Nelekejte se, že vás Apple hned žádá o kreditní kartu, můžete ji v klidu přiřadit až časem. Jestliže více věříte čistě elektronickým účtům, není problém přiřadit k platbám v App Storu třeba PayPal. Jestliže již Apple ID máte, ale chcete začít zcela od začátku, můžete smazat již existující účet.

Ti, kteří již dříve iPhone používali, budou mít díky ekosystému Applu jednoduchou práci. Tady najdete nejsnazší způsob přechodu na nové iOS zařízení. Měli byste vyzkoušet novinky, které v iOS 11 najdete, jako je třeba sdílení WiFi, čtečku QR kódů v aplikaci Fotoaparátu nebo další skryté funkce.

Po odstranění tlačítka Home na iPhonu X si budete muset chvíli zvykat na nový systém gest. Jestliže chcete udělat screenshot, vynutit si restart nebo dostat zařízení do DFU režimu, přečtěte si tento článek. Ve svém novém telefonu naleznete řadu dalších drobností a funkcí, ale pakliže jste prošli všemi texty, na které jsme vás dnes odkázali, jste připraveni naskočit do nového světa iOS.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.