imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Quad Lock: S plackou na kole


Vozit iPhone 6 nebo 6 Plus na kole není jen tak. Musíte si pořídit držák, který si bezpečně poradí i s takto velkými mobilními telefony. Držáky se systémem Quad Lock slibovaly, že jsou těmi pravými.

Systém uchycení Quad Lock není žádnou převratnou novinkou, můžeme jej znát již z dřívějších recenzí. Jejich výrobce však až nyní začal v řadě svých produktů podporovat také nejnovější iPhony šesté řady. A to včetně velkého modelu 6 Plus.

04

V čem spočívá unikátnost tohoto systému? Především v poměrně unikátním systému rychlého uchycení telefonu do patřičného držáku. Vše spočívá v nutnosti obléci telefon do speciálního obalu, který má na svých zádech zámek Quad Lock. Ten pak můžete jednoduše nasadit na kompatibilní protikus a pootočením o osminu kruhu zajistit. A protože vkládat telefon můžete ve čtyřech různých pozicích vždy pootočených o devadesát stupňů, nazývá jej výrobce právě Quad Lock.

Telefon uchycený do tohoto systému drží pevně a bezpečně nejen díky pootočení, ale i za přičinění převlečné pojistky, bez jejíhož stisknutí není možné telefon z držáku vyjmout.

Drží pevně

Hlavní nevýhodu jste tak již možná pochopili sami: abyste mohli systém plně využívat, musíte se smířit s nemožností mít svůj iPhone uchycen v jiném typu pouzdra než tím, které s držákem dostanete. Pokud chcete pouzdro kožené, průhledné nebo třeba flipové, budete mít smůlu. Pokud také budete chtít mít iPhone v držáku i v autě, asi si budete i sem muset koupit držák se systémem Quad Lock.

10272 Zkoušeli jsme také možnost vždy před odjezdem přebalit iPhone do správného obalu, jde však o poměrně zdlouhavou záležitost, vinou které se vytrácí hlavní benefit použitého způsobu uchycení. Tím je právě rychlost a snadnost použití.

Pokud se již s touto vlastností smíříte (což jde poměrně snadno, protože dodávaný obal není ani vyloženě ošklivý, ani nepraktický), získáte spolehlivého společníka. Držák jde snadno umístit na většinu běžných kol, kdy jsme úspěšně vyzkoušeli jak umístění na řídítka, tak na představec.

V případě iPhonu 6 je lhostejno, které místo pro uchycení použijete. Avšak u většího a těžšího iPhonu 6 Plus bychom doporučili instalaci spíše na představec, který sám velmi dobře zabrání naklápění telefonu při průjezdů náročným terénem. Přeci jenom je držák fixován pomocí přídržných gumiček a při sjezdu lesní stezkou a přeskakování překážek dokáže velkým iPhonem pootočit.

Avšak nemusíte se bát, z řídítek vám ani v tomto případě nespadne.

Pokud na kole jezdíte opravdu často, pak jste jistě nejednou zmokli. Aby pořádná letní bouřka vašemu drahému telefonu neublížila je součástí balení také průhledná plastová pláštěnka, které výrobce říká Poncho. Navlečete ji na telefon a ten je v bezpečí proti dešti i stříkající vodě. Stále uvidíte na displej a zachováno zůstává i dotykové ovládání displeje.

10296
Quad Lock pro iPhone 6 / iPhone 6 Plus
  • držák na kolo pro iPhony řady 6
  • líbilo se: snadnost použití, bezpečné uchycení, ochrana proti dešti
  • nelíbilo se: nutnost použití dodaného pouzdra
  • rating:
  • cena: 1 690 Kč (iPhone 6), 1 890 Kč
iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.