imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Qualcomm nyní miluje Apple ještě o něco víc


Právní tahanice nestačily, Apple nyní stojí před centrálou Qualcommu a snaží se mu přetáhnout zaměstnance. Partneři z těchto společností jen tak nebudou.

O soudních sporech mezi Applem a Qualcommem jsme psali několikrát. Nejdřív Apple zažaloval Qualcomm, jenž podle něj zneužíval svého postavení. Qualcomm krátce poté vystavil protižalobu Applu. Od té doby jsme zaznamenali několik žádostí o zákaz importu a další zápletky. Když to řekneme jednoduše, vztah mezi společnostmi není nejlepší, i když jistá forma obchodní spolupráce trvá.

Vzájemným vztahům nepomáhá ani to, že Apple hledá zaměstnance přímo v centrále Qualcommu. Mluvíme tu o dalším kroku, jenž celou situaci ještě vyhrocuje.

Apple dříve v San Diegu na tuto pozici nevypisoval přijímací řízení, nyní hledá hned deset posil. Bavíme se o inženýrech, kteří pomohou s dalším vývojem umělé inteligence Neural Enginu – chtějí navíc lidi, kteří jsou dobří ve vývoji bezdrátových součástech a procesorů. Jaké překvapení, že právě takových inženýrů najdou spoustu v Qualcommu.

Ve skutečnosti na migraci lidí z jedné společnosti do druhé není nic zvláštního, zejména pak v Silicon Valley. Rozhodně však Qualcomm z celé situace mít radost nebude.

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.