imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Máte hodně kontaktů? Pomůže QuickContact


Každý, kdo používá už nějakou dobu chytrý telefon, zjistí, že adresář kontaktů se zvětšuje témeř geometrickou řadou. Naimportujete kontakty ze SIM karty, synchronizují se vám kontakty přes mailový účet, k tomu přibudou kontakty ze sociálních sití. A jste minimálně na stovce. Nebo taky na tisícovce. A leckdy nemusí být zrovna snadné se v nich rychle zorientovat. A právě k tomu slouží aplikace QuickContact.

screen568x568-4Jde o velice jednoduchou a sympatickou aplikaci, pomocí které si v kontaktech uděláte jednou a provždy pořádek. Funguje vlastně jako adresář, kam si na jeden list seskupíte konakty, které spolu souvisejí. List kontaktů pracovních, rodinných, kontakty na přátele. Takových “stránek” si v aplikaci vytvoříte až devět. Ke každému kontaktu můžete přiřadit obrázek či fotografii. Dále u kontaktu volíte, jestli dané osobě chcete v rychlé volbě poslat textovou zprávu, nebo rovnou číslo vytočit. Tuto volbu můžete poté jedním kliknutím na kontakt měnit dle libosti.

screen568x568-5Pokud byste chtěli aplikaci ještě více personalizovat, můžete měnit vzhled pozadí. Stejně jako u kontaktů, můžete vybírat z osobní galerie fotografií. Aplikace vám poté umožní zvolit pro vybranou fotografii filtr a vybrat míru transparentnosti fotografie tak, aby nerušila a kontakty se v ní neztrácely.

Tato jednoduchá, ale velice užitečná aplikace je volně stažitelná z App Storu bez jakéhokoli poplatku, ani dodatečných “In-App Purchases.” Pokud by vám ale přišlo, že aplikace vám usnadnila život a že byste za to chtěli někomu poděkovat, můžete vývojářům této utilitky věnovat symbolických 0,89 euro. A po své zkušenosti myslím, že si to opravdu zaslouží. Koneckonců – posuďte sami!

screen568x568-6
iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.