imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Ráno plné aktualizací


Máme tu updaty iMovie, GarageBandu, iWorku, Clips, Sparku a mnoha dalších. Aktualizace dnes ráno zaplavily naše zařízení.

Pro aplikace na svém počítači mám nastavené automatické aktualizace. Mám to tak nejraději, protože je jistota, že vždy používám nejnovější verzi veškerého svého softwaru. Navíc pro to nemusím udělat vůbec nic.

Pokud tedy aplikace nejsou otevřené… V tu chvíli začnou vyskakovat upozornění, že ji musíte před aktualizací zavřít. Dnes jsem s vyskakovacími okny musel vypořádat opravdu mnohokrát. V noci totiž něco trefilo vývojáře (a Apple také) a updaty pro macOS a iOS se začaly valit jak tsunami.

Pro představu jen malá část:

  • iMovie: Nové iPady jsou středem pozornosti. Podpora externích displejů, zrcadlení obrazovky, fullscreen náhled editace, nekomprimovaný 4K výstup a export kompatibilní s Facebookem v desktopové verzi.
  • Clips: Aplikace Applu, jež je kompatibilní i s Instagramem, má 6 nových scén pro selfie, nové filtry, 360stupňové pozadí a 17 nových zvuků, jež automaticky naplní celou délku videa. Úžasné.
  • iWork: Vedle obvyklé stability a optimalizace tu teď máme i nástroj pro ty, kdo v iWorku zpracovávají své knihy a rovnou je nahrávají do Apple Books pro stažení nebo nákup.
  • GarageBand: Má v sobě optimalizaci pro nový iPad, jako je podpora zkratek pro Smart Keyboard.
  • Spark: Přestože nejde o aplikaci přímo od Applu, najdeme ji v dnešní várce aktualizací, a to díky skvělé funkci. Nyní můžete vytvořit šablon pro maily, pokud pravidelně odesíláte podobné zprávy.

Vše můžete zdarma stahovat na App Storech pro Mac a iOS.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.