imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Rebel Inc. – strategie v nejlepší formě


Britský vývojářský tým Ndemic Creations vstoupil na trh v roce 2012 se svým stále oblíbeným Plague Inc. Po hře, která simuluje rozšiřování smrtícího viru, nyní přichází s další strategickou hrou, ovšem tentokrát z politického prostředí.

Ačkoliv je iOS dokonalá platforma pro mobilní strategické hry, moc jich na ní dostupných není. Nějaké naleznete ke stažení zdarma, nicméně jejich kvalita je značně diskutabilní. Rebel Inc. tuto mezeru zaplňuje a zároveň stanovuje nové standardy.

V politické simulační hře se ujmete vlády nad pěti regiony. Vaším cílem je vývoj civilních, vládních a armádních sektorů pro dosažení maximální stability. Akci vám znepříjemňuje opozice, která se snaží vnést do vaší vlády chaos.

Ndemic Creations prý pro dosažení maximálně realističnosti studovali prvky vlády a boje proti rebelům s mezinárodními specialisty, politiky a žurnalisty. Vzhledem k tomu, jak hluboce se hře věnovali, dá se snadno předpokládat, že je Rebel Inc. jednou z nejkomplexnějších her na App Storu.

Civilní vývoj, který je základem hry, je nesmírně bohatý. Můžete vše od stavby vodovodního potrubí, přes budování lokální ekonomiky až po navazování mezinárodních obchodních dohod. Různé možnosti mají různý vliv na vztah s vaším obyvatelstvem, efektivitou vašich tajných služeb a úspěšnými misemi rebelů.

Váš úspěch se měří podle několika indexů: míra korupce, inflace, reputace a stabilita. Proti korupci můžete bojovat vývojem vlády, proti inflaci vhodnými investicemi a reputaci ovlivňují všechna vaše rozhodnutí. Každou etapu splníte dosažením dané úrovně stability v regionu, zatímco prohra znamená pád reputace na nulu.

Správná politická rozhodnutí by byla bez všech těch rebelů snadná, nicméně pro úspěšné zdolání je potřeba proti nim vyhrát také válku. Rebelové jsou na mapě vyobrazeni červenou tečkou a můžete proti nim poslat svou vlastní armádu nebo mezinárodní spojenecké síly. Trénování vlastních vojsk sice nějakou dobru trvá, nicméně využití těch cizích může rapidně snížit vaši reputaci.

Rebely porazíte tím, že je obklíčíte, aby nemohli uniknout a znovu se sjednotit. V tom vám může pomoci také okolní prostředí, jelikož se nepřátelské jednotky se nedokáží proklestit přes některé typy povrchu.

Můžete zahájit také mírová jednání, ovšem až tak milosrdní byste být neměli, jelikož to může opět poškodit vaši reputaci.

Kromě toho může nastat celá řada náhodných situací. Například se budete muset rozhodnout, zda pomůžete farmářům, kteří přišli o většinu své úrody. Vaše rozhodnutí ovšem ovlivní lokální stabilitu, reputaci a váš rozpočet. Před každým rozhodnutím ovšem uvidíte předpokládaný efekt vašich činů.

Jde o bezvadnou hru, ale ani tato není dokonalá. Pro zdolání každé etapy musíte dokončit všechny tři obtížnosti dané úrovně, a to není nic snadného. To ostatně napovídá i pojmenování té nejtěžší: BRUTAL.

Pokud se vám nebude dařit některou úroveň zdolat, můžete si pomocí nákupů v aplikaci odemknout ty následující. Podle mě to není úplně nejlepší řešení. Hra měla být o trochu dražší, ale bez nákupů v aplikaci, včetně možnosti výběru pořadí misí.

Kromě toho je exkluzivní Rebel Inc. pro iOS dokonalou volbou pro všechny, kdo mají rádi výzvy. Hra se drží těch nejlepších tradic žánru jako rozpoznání klíčových faktorů a co nejrychlejšího rozhodování.

Kompletní pochopení všech možností sice může zabrat trochu času, pro strategické mozky se ovšem může jednat o dokonalou zábavu. Momentálně na App Storu žádnou jinou podobnou hru nenajdete. Uvažovat se dá možná o Civilization VI, ovšem její cenovka jí staví do úplně jiné kategorie.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!