imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Rozšiřte si úložný prostor s Nifty MiniDrive


Máte MacBook s SD slotem? Víme, jak si jednoduše a elegantně rozšířit úložný prostor. Navíc má toto řešení spoustu dalších kladů – čtěte dále!

Doba pokročila a tak Apple v posledních letech osazuje své přenosné počítače tzv. Solid State Disky (SSD), namísto mechanických hard-diskových úložišt’. Tato volba má rozhodně své klady – počítače jsou díky nim rychlejší, energeticky úspornější, lehčí a nenáchylné na otřesy. Na druhou stranu mají tyto SSD úložiště oproti klasickým hard-diskům mnohonásobně menší kapacitu a vyšší cenu. Převedeno do nabídky Apple MacBooků – úložný prostor u základních konfigurací začíná na 128 GB.

Kam tím mířím? Často se totiž v iSTYLE setkáváme s uživateli, kteří nezůstanou u plánovaného využití, jež řeší před samotnou koupí. Po několika měsících práce na novém jablíčku tak zákazníci objeví jeho všestrannost a jejich produktivita a kreativita vzroste. Ale – úložný prostor začíná být těsný! Nic, co by se nedalo vyřešit. Možností je na trhu více. Ale troufám si říci: elegantní a praktické je jen jedno!

Dva běžní uživatelé, kluci ze Spojeného Království, Piers a Steve, řešili stejný problém. A jelikož je nebavilo mít k jejich tenkým a lehkým MacBookům neustále připojené externí zařízení, dali hlavy dohromady a vytvořili Nifty MiniDrive!

1

Nifty MiniDrive je adaptér, který je určen do slotu SD karet. Říkáte si: „Proč adaptér, když si mohu rovnou pořídit SD kartu?“ Ti z vás, již tento způsob zkoušeli, a patřím do této skupiny i já, tímto úkonem zjistili, že celá jedna čtvrtina karty čouhá ven. A to již pro přenos a hlavně bezstarostnou práci, není tak pohodlné a bezpečné.

Takže zpět k Nifty – ta se totiž vleze do SD slotu celá a dokonale lícuje s boční částí MacBooku. Stejně jako MacBook sám, je vnější/boční část Nifty z anodizovaného hliníku. Nijak tedy v zastrčeném stavu nenarušuje vzhled počítače. Zbytek adaptéru je z černého plastu. Jak už jsem zmínil na začátku odstavce, Nifty je adaptér. Samotný produkt totiž obahuje také slot, a právě tam se zasune rozšiřující úložiště, karta typu microSD. Tu nám výrobce adaptéru přikládá do balení na zkoušku – v kapacitě 4 GB.

Co je na tom však nejlepší a pro účely rozšíření nejpřijatelnější – dnes se karty microSD vyrábí v kapacitě až 128 GB! Ale k výhodám až za chvíli. V balení nás totiž ještě čeká háček, použitelný i jako přívěsek, pro případné vytáhnutí adaptéru ze slotu.

Kartu microSD vsuneme do Nifty

2

 

Nifty vsuneme do slotu SD

3

 

Vše krásně lícuje a barevně sedí s MacBookem4

 

V případě potřeby – pomocí háčku vytáhneme ven

5

 

Jak jsem již naznačil, výhody Nifty MiniDrive, spolu s dokoupitelnými paměťovými kartami microSD o kapacitě až 128 GB, nekončí jen v rozměrech, váze a praktičnosti. Ale i v ceně celého řešení. Pokud si například chcete pořídit MacBook Air s úložným prostorem 128 GB, pak se pomocí tohoto vylepšováku můžete dostat až na dvojnásobný úložný prostor – čili na vyšší konfiguraci běžně dostupného MacBooku Air s 256 GB – a k tomu ušetřit i peníze. Aby ale nebylo těch výhod málo, nabízí se i další plus, ne na první pohled zřejmé. Pojďme na něj.

Zeptám se vás – zálohujete? Možná budete překvapeni, ale většina uživatelů nám odpovídá: “Ne.” A přitom zálohování je v Apple počítači tak jednoduché! Na téma záloh celého Vašeho počítače jedna ku jedné se podíváme v jednom z dalších článků – sledujte iMagazín. Ale zamysleme se: nebylo by ideální mít v případě potřeby či poruchy (neustále s sebou) aktuální částečnou či celou zálohu počítače? Nebo si prostě jen přesunout média jako filmy, hudbu (iTunes knihovnu) či fotky (iPhoto knihovnu) na Nifty a uvolnit tak úložný prostor Vašeho počítače? Pamět’ová karta v ní je totiž neustále připojená a viditelná na ploše či Finderu počítače, takže přístup k vašim datům bude fungovat stejně pohodlně, jak jste zvyklí. Navíc tím, že se Nifty ani microSD karty neskládají z mechanických dílů, jsou také vodě a otřesům odolné. A to už je pořádný důvod pro zálohu vašich dat!

Nifty MiniDrive tedy může být všestranně výhodný doplněk. Ušetří peníze v případě výběru vyšších konfigurací MacBooků, je lehký, neustále připojen/dostupný a nečouhá ze slotu. Bude se hodit jak pro odkládání médií, tak pro aktuální zálohu – a to až celého počítače. Navíc – přestojí takřka všechno!

Zalíbil se vám tento článek? Stavte se za námi do prodejen iSTYLE!

Nifty MiniDrive u nás zakoupíte pro MacBooky Air 13”, MacBooky Pro 13” a 15” za cenu 990 kč. A nakupovat můžete také na našem webshopu.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.