imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

app store

Reklamace nákupu v aplikaci


Stáhli jste si aplikaci zdarma? Je možné, že lze peníze utratit přímo v ní. Nicméně i na tyto transakce se vztahují zákony stejně jako na samotné aplikace. Pojďme se podívat, co dělat, když nejste spokojení se zaplacenou dodatečnou službou a chtěli byste své peníze zpět.

Většina aplikací nabízí vlastní nákupy. Nezáleží na tom, zda se jedná o aplikaci zdarma, nebo placenou. Nákupy uvnitř aplikace jsou nyní transparentně vyobrazeny přímo v App Storu.

app store

Existují dva typy nákupů uvnitř aplikace. Jeden je vylepšení základní verze aplikace na vyšší verzi. Druhým typem je nákup nějakých bonusů, například virtuálních peněz. Tyto nákupy spravují vývojáři aplikace, v případě problému byste tedy měli nejprve kontaktovat je.

Kontakt na vývojáře by měl být uveden přímo v aplikaci. Pokud ho v aplikaci nemůžete najít, měl by být uveden u popisu aplikace na App Storu. Na něm naleznete i odkaz na webové stránky vývojáře.

app store

Pokud se vám nedaří vyřešit váš spor přímo s vývojářem, vždy se můžete obrátit na Apple. Stejná pravidla platí jak pro nákupy v aplikaci, tak pro nákupy samotných aplikací. Apple vám zašle dotazník k vašemu nákupu, od kterého můžete do 14 dní odstoupit. Zde se naleznete celý proces.

 

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.