imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

nerušit

Režim Bedtime pro Do Not Disturb v iOS 12


Nový iOS sice nenabízí tolik nových funkcí jako před rokem, to ale neznamená, že žádné nejsou. Pojďme se podívat na jednoho z našich favoritů, Do Not Disturb a Bedtime.

Do Not Disturb je naprosto jednoduchá funkce. Stačí tapnout na ikonu měsíce a okamžitě vás přestanou rušit veškeré notifikace a telefonáty. Samozřejmě si můžete nastavit, které kontakty se vám dovolají i přes aktivní funkci nebo využít tu, která ztišení obchází.

iphone nerušit

Jediným problémem bylo, že telefon zůstal opravdu ztišený. Jakmile jste s ním ovšem začali opětovně pracovat, začala vám chodit hromada upozornění. Vývojáři se tedy zamysleli, jak tento problém co nejelegantněji vyřešit.

Nejdříve si musíte nastavit rozvrh od/do, během kterého spíte. Poté stačí aktivovat režim Bedtime Mode a je to. V posteli můžete kontrolovat čas, aniž by vás otravovaly všelijaké zbytečné notifikace. Nicméně iOS 12 nabízí několik dalších přívětivých funkcí.

iphone nerušit

Těšit se můžete na skupinové notifikace a detailní diagnostiku využívání telefonu. Craig Federighi na keynote také zdůraznil, že vás systém neupozorní pouze na to, zda telefon používáte až moc, ale také když ho používáte neobvykle málo.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.